«
Microstrategy

MicroStrategy Bir Kez Daha Bitcoin Satın Aldı — 177 Milyon Dolara 3.907 BTC

MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Twitter’da şirketin ek 3.907 Bitcoin satın aldığını söyleyen bir tweet attı. Bu satın alma onlara nakit olarak 177 milyon dolara mal oldu. Bu, Bitcoin başına nakit olarak ortalama 45.294 dolarlık bir fiyat anlamına geliyor.

Bugün itibariyle firma toplamda 108.992 bitcoine sahip. Bu koleksiyon için şirket şimdiye kadar toplam 2.918 milyar dolar harcadı. Bu, Bitcoin’lerinin her birinin fiyatını BTC başına ortalama 26.769 $’a getiriyor.

MicroStrategy, şu anda önde gelen kurumsal analitik platformuna sahip, halka açık en büyük bağımsız iş zekası firmasıdır. Dahası, MicroStrategy büyük bir Bitcoin satın alma rampası yaşıyor. Dahası, firma 2021’in Bitcoin için büyük yıl olduğuna inanıyor. MicroStrategy’nin Bitcoin satın alma çılgınlığı, Aralık 2020’de ilk 650 milyon dolarlık BTC alımıyla başladı.

Piyasa değerine dayalı Bitcoin piyasa konumu açısından, Bitcoin, kripto para biriminin kralı olmaya devam ediyor. Sonuç olarak, kriptonun piyasa değeri 912 milyar doları aşıyor.

Dahası, Bitcoin kripto para birimi artık dünya çapında daha fazla firma tarafından kabul ediliyor. Bu nedenle Bitcoin’in dünyadaki ödeme sisteminin geleceği olma konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Bugün, BTC fiyatı, 30 günlük +%35.3’ün üzerinde bir büyüme oranıyla 49.4 bin ila 49.8 bin dolar arasında değişiyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *