«
Matic

MATIC son 7 günde büyük yükselişler yaşadı. Buna ek olarak, alt değer yakında 2 doları geçmenin eşiğinde. Ekosistem güncellemeleri fiyatına destek sağladı ve son güncellemesinden sonra zincir verilerinde bir miktar hareket gözlemlendi. Peki MATIC listelerde yükselmeye gerçekten hazır mı?

Polygon – NFT

Polygon, DeFi ve NFT alanındaki en karlı ağlardan biri olmuştur. En son yapılan güncelleme, Polygon’da ilk NFT pazar yeri başlatan Zee Studios’tan geldi. Bir SaaS platformu olan “NFTically” sayesinde bu projenin kolaylıkla tamamlanması mümkün olacak.

Bir haftadan kısa bir süre içinde MATIC yüzde 33,1 yükseldi, yazının yazıldığı sırada, 1,72 dolar seviyesinde işlem görüyor. Tek bir günde, popüler altcoin dün yüzde 19,31 arttı. Aynı zamanda, yatırımcılar da bu yükselişe güvendiler ve gün içindeki hacmi son 75 günün en yüksek seviyesi olan 1.21 milyar dolara ulaştı. Ancak, MATIC’in hızla yükseldiği tek alan spot piyasa değil.

MATIC – Vadeli İşlemler

Türev piyasası hacmi aylık 2,13 milyar dolara ulaştığı için, altcoin güçlü bir performans sergiledi. Bu fiyat aralığı ve piyasadaki genel yükseliş göz önüne alındığında, fonlama oranının MATIC’in aynı fiyatta olduğu Haziran ayında olduğundan daha yüksek olması şaşırılacak bir durum değil.

Yukarıda bahsedilen NFT haberlerinden sonra, Shorts Liquidations (Likit Edilen Short Pozisyon) aylık 2,06 milyon dolara ulaştı. Ayrıca, son 2 ayın en düşük seviyesine düşen volatilite sayesinde, MATIC ileriye doğru bir miktar istikrarlı fiyat hareketi yapacak gibi görünüyor.

MATIC tüm cephelerde başarılı olmaya devam ettiği sürece, daha fazla yatırımcıyı kendisine çekecektir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *