«
Google-Trends

Google Trends verilerine göre Bitcoin, Terra, Ethereum, Shiba Inu ve Avalanche, geçtiğimiz ay dünya çapında en çok aranan kripto paralar oldu.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Mart ayında birçok iniş ve çıkış yaşadı. Bitcoin’in değişken doğası Google aramalarına da yansıdı. Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş gerilimi piyasaları etkilemeye devam etti. 28 Mart’ta Bitcoin Google aramaları yükselişe geçti. Bunun nedeni olarak ise Bitcoin’in Ocak ayının başından bu yana en yüksek seviyesine ulaşması olarak belirlendi. Bitcoin’in volatil seyri piyasadaki diğer altcoinleri de etkiledi.

28 Mart’ta toparlanma göstermeye başlayan Bitcoin, bu tarihte 47.600 dolar seviyesine yükseldi.

28 Mart 2022’de Bitcoin’in yükselişi diğer altcoinleri de etkiledi ve bu Google aramalarına da yansıdı. İkinci en büyük kripto varlık Ethereum, Google aramalarında Terra’nın (LUNA) gerisinde kaldı.

Terra (LUNA), Mart ayı boyunca diğer altcoinlere kıyasla büyük bir yükseliş yaşadı. 29 Mart’ta Terra, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105,91 dolara ulaştı. Bu yükselişle birlikte Terra, Google aramalarında Ethereum’u geride bıraktı.

İkinci en popüler şaka tabanlı kripto para Shiba Inu, 2021 yılında kripto para birimleri arasında en çok konuşulan coin oldu. Shiba Inu, Mart ayında Google aramalarında Ethereum’un hemen ardında yer aldı.

Mart ayında dünyada Bitcoin’i en çok arayan ülkeler sırasıyla El Salvador, Hollanda, Nijerya, Slovenya ve Türkiye oldu.

Avalanche, Google aramalarında Dogecoin’i geçti, ancak Shiba Inu’nun gerisinde kaldı. Avalanche’ı ise en çok Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Finlandiya, İsviçre ve Yeni Zelanda aradı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *