«
Ltc

Mayıs ayında düşüş yönlü harekete başlayan ve Temmuz sonuna doğru yönünü yeniden yukarı çeviren kripto para piyasasında Litecoin (LTC), 13 Eylül itibariyle yatırımcıları şoka sokan bir olaya imza attı.

Temmuz sonuna doğru başlayan ve ağırlıklı olarak altcoinlerin ön planda olduğu yükseliş hareketine 6 Eylül gecesi darbe vuran Bitcoin (BTC), piyasada genel bir düşüşe neden oldu. Bu düşüş sonrası diğer altcoinler gibi endeksler bakımından şişen LTC’de %30’a yakın bir düşüş yaşadı. Takip eden son bir haftalık süreç içinde yatay hareket eden LTC, dün twitter üzerinde yayılan Wallmart ve LTC ortaklığı ile ilgili iddianın ardından hızla %30’un üzerinde bir yükseliş yaşadı. Wallmart’ın hızlı bir şekilde iddiayı yalanlamasının ardından LTC fiyatı, aynı yükselişi gibi hızla düşüşe geçerek aynı yere geri döndü.

Sadece 15 dakikada gelen yükselişin geri dönüşü de yaklaşık 45 dakika olarak kayda geçti. Bu duruma oldukça büyük tepki gösteren yatırımcılar, LTC’nin borsalarda delist edilmesini talep eden tweetler attı.

 

Yükselen Trend Devam Ediyor Ancak…

Günlük zaman diliminde LTC grafiğini değerlendirdiğimizde Yeşil yükseliş trendinin devam ettiği ancak fiyatın 6 Eylül düşüşüyle birlikte yeniden 3 Eylül günü üzerine çıktığı MA200 (192,7 Dolar) seviyesinin altına düştüğü görülüyor.

Düşüşün derinleşmesine engel olan ve fiyatı destekleyen MA50 (171,4 Dolar) seviyesi ve 185,4 dolara denk gelen MA20 arasında sıkıştığı görülen LTC, 12 milyar dolarlık piyasa değeriyle yayın saati itibariyle 180,7 dolar üzerinden alıcı buluyor.

LTC’nin içinde bulunduğu noktada alım stratejisi oluşturmak isteyen yatırımcılar, günlük bakımdan eğer bu seviyeleri alım noktası olarak belirlerlerse yeşil trend altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidebilirler. Garanti bir alım yapmak isteyen yatırımcılar ise LTC’nin 190 dolar yani MA200 üzerinde mum kapanışlarını bekleyip 230 dolar hedefli 190 altında stop noktası belirleyerek alım yapabilirler.

Kaynak: Kriptopiyasası

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *