«
Litecoin

Kripto para analitik firması Santiment’ten gelen veriler, kripto para balinalarının son 15 haftadır sessizce “gümüş Bitcoin” olarak nitelendirilen Litecoin’i biriktirdiğini gösteriyor.

Balinalar LTC Biriktiriyor

Sosyal medyada Santiment, 10.000 ila 1 milyon LTC arasında varlık bulunduran balina adreslerinin, 2017’den bu yana en uzun süre olan 15 hafta boyunca kripto para birimini biriktirdiğini ve böylece Litecoin arzının %5’ini varlıklarına eklediklerini gösteren verileri paylaştı.

 

Ltc Baybilen Kripto Haber

 

Birikim, kripto para biriminin LTCBTC çiftinde tarihi düşük seviyeler gördüğü ve son birkaç gün içinde %6 civarında yükselmeden önce 0.003 BTC’ye düştüğü bir zamanda geldi. Litecoin’in lider kripto para birimine karşı düşük seviyeleri, balinaların BTC’ye karşı yukarı yönlü bir hareket beklerken kripto para birimini biriktirdiğini gösteriyor.

 

 

 

 

Litecoin ve Bitcoin

Litecoin, Bitcoin ağı için genellikle bir test ağı olarak kullanılan önemli bir kripto para birimi olarak nitelendiriliyor. Segregated Witness (SegWit) kullanımı geçen yıl BTC’nin çok üzerindeydi ve lider kripto para birimi son birkaç ayda onu geride bıraktı. SegWit, blok boyutu sınırlarının artmasına izin vermek için, bir işlemdeki alanın %65’ini oluşturan dijital imzayı işlem verilerinden ayırır.

Bunun da ötesinde, Litecoin en az 2019’dan beri gizlilik odaklı merkezi olmayan protokol MimbleWimble’ı uygulamak için çalışıyor. Litecoin Vakfı’nın yaratıcı direktörü Robbie Coleman, yakın zamanda LTC için isteğe bağlı gizlilik getirmek için “son kod incelemesinde” olduğunu belirtti.

Bunlara ek olarak daha önce ortaya çıkan bilgilerde görüldüğü gibi ABD’deki beşinci en büyük ticari banka olan ABD Ulusal Bankalar Birliği, bir LTC çözümü içeren yatırım yöneticilerine yönelik kripto para saklama hizmeti başlattı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *