«
Hacker

Liquid Global borsasından 80 milyon dolarlık kripto para çalındı. KuCoin, çalınan fonların aktarıldığı adresleri kara listeye aldı. Japon borsası Liquid Global’den, yaklaşık 80 milyon dolarlık kripto para çalındı. Yetkililer, 19 Ağustos’da atılan bir tweette hacklenme haberini doğruladı ve borsa, kriptoların aktarıldığı cüzdan adreslerini açıkladı. Borsa, yalnızca sıcak cüzdanlarının etkilendiğini ve kalan kriptoları soğuk cüzdanlara aktararak güvence altına aldığını açıkladı. Liquid Global’de para çekme ve para yatırma işlemleri askıya alındı. Ayrıca borsa, soruşturma açacaklarını ve soruşturmalar tamamlandıktan sonra düzenli olarak güncellemelerini yapacaklarını söyledi.

Liquid Tweet Baybilen Kripto Haber

Hacker’a ait Ethereum cüzdanının, Celsius Network’te tutulan mevduatların da tehlikeye girdiğine dair doğrulanmamış raporlar var. Nisan ayında Celsius, borsa müşterilerine dijital varlık alımlarında bileşik bir getiri sunmak için Liquid Global ile entegre olduğunu duyurmuştu. Duyuruda, Liquid Global’in 2019’da Celsius’un kripto parası olan CEL token’ını destekleyen ilk fiat kripto para borsalarından birisi olduğunu ve iki firmanın o zamandan beri ortaklıklarını büyütmeye devam ettiği belirtiliyor. KuCoin’in CEO’su Jonny Lyu’nun Twitter’dan, saldırıya dahil olan adresleri kara listeye aldığını bildirdi.

Tweet Baybilen Kripto Haber

Liquid Global, Kasım 2018‘de isimler, adresler ve şifreler de dahil olmak üzere kullanıcılarının kişisel bilgilerinin  bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiği bir olay daha yaşamıştı.

Kaynak: https://bitcosar.com/

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *