«
Dogecoin

Dogecoin (DOGE) kurucusu en büyük meme kripto para biriminin düşen trendi kırmak üzere olduğunu söyledi. 2013 yılında DOGE meme kripto para birimini şaka amaçlı olarak piyasaya süren blockchain teknoloji mühendisi  Billy Markus, kripto varlığın son durumunu Twitter adresinden değerlendirdi.

DOGE Yükselişe Geçebilir

Dogecoin, MarketCap verilerine göre 24 saatlik en düşük seviyesi olan0.1381 dolardan 0.1501 dolar seviyesine çıktıktan sonra şu anda 0.1496 dolardan el değiştiriyor. Meme coinin kurucusu Markus, DOGE’nin trendi tersine çevirmesine ve tekrar sert yükselişler yapmasına hazır olduğu belirtti.

 

”DOGECOİN DÜŞEN TRENDİ KIRMAYA HAZIR. VE TEKRAR YENİ YÜKSELİŞLER OLACAĞININ SİNYALLERİNİ VERİYOR.              HER AN PATLAMA POTANSİYELİNİN OLDUĞUNU GÖRÜYORUM. BU ÇOK HEYECAN VERİCİ VE KEYİFLİ.”

 

Dogecoin, geçen yılın mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.7376 dolara yükseldi. Ancak, burada daha fazla kalmayı başaramadı ve o günden beri düşüş trendinde işlem görüyor.

Dogecoin arada bazı küçük yükselişler yapsa da sonrasında tekrar düşüş trendine devam etti. Kripto varlık tüm zamanların en yüksek seviyesine en son 0.3 dolara ulaştığı 20 Ekim tarihinde yaklaştı. Ama yine 0.3 dolar üzerinde kalıcı olamadı ve düşüşe geçti.

Tesla şirketi 2021 yılının sonunda DOGE kripto para birimini elektronik araçlar için bir ödeme yöntemi olarak eklediğini duyurdu. Şirket daha önce de Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanıyordu ancak, BTC madencilik işleyişinin çevreye verdiği zararı bahane ederek askıya aldığını duyurdu.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *