«
5Altcoin

1. Terra (LUNA)

Terra (LUNA), geçtiğimiz ay boyunca en iyi performans gösteren altcoin’lerden birisidir. Son 24 saatte yüzde 3,3 ve geçen haftadan bu yana yüzde 14 yükseldi ve 33,90 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Ayrıca bu altcoin, son iki haftada yüzde 53 ve son 30 günde yüzde 212 arttı. Sadece bu da değil, sadece iki gün önce 36,61 dolara ulaşarak tüm zamanların yen yüksek seviyesine ulaşmıştı.

LUNA, 9 Ağustos’ta Wormhole’un piyasaya sürülmesinden bu yana çok iyi durumda geldi. Wormhole, zincirler arası bir mesajlaşma protokolüdür ve kullanıcıların Terra, Ethereum, Solana ve Binance Smart Chain arasında varlıkları transfer etmesine izin verir. Lansmanı, Terra ekosistemini ve kullanıcı sayısını büyük ölçüde genişletti ve LUNA’nın fiyatı lansmanından bu yana 13 dolardan 36 dolara yükseldi.

Çok güçlü bir şekilde yükseldiği göz önüne alındığında , LUNA, şu anda düşük fiyatlarla satın alınabilecek en iyi 5 kripto para biriminden biridir.

2. Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS), 21 Ağustos’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 82,40 dolardan bu yana ufak düşüşler yaşadı. Şu anda 71,81 dolar seviyesinde işlem görüyor ve geçen güne göre yaklaşık yüzde 5’lik bir düşüş yaşadı. Ayrıca geçen haftaya göre yüzde 6,6 oranında düştü. Öte yandan, geçtiğimiz iki hafta boyunca yüzde 7,5 ve geçen ay yüzde 67,1 yükseliş yaşamıştı.

Son zamanlardaki dalgalı hareketlerine rağmen, bu altcoin’in temelleri umut verici olmaya devam ediyor. Axie Infinity’nin merkezi olmayan bir oyun olarak popülaritesi her hafta artmaya devam ediyor. Şimdi ise 1,4 milyonun biraz üzerinde günlük aktif kullanıcıya sahiptir. Bu, dört aydan kısa bir sürede yüzde 2.100’ün üzerinde bir büyümeye denk gelmektedir. Şimdiye kadar, oyunun büyümesi hala devam etmekte ve kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta.

3. Cardano (ADA)

Cardano (ADA) da yeni bir rekor seviyeye ulaştığından beri biraz geriledi. Bu altcoin son 24 saatte yaklaşık yüzde 3 düşerek 2,76 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Ayrıca geçen haftadan bu yana yüzde 5 düştü. Öte yandan, son iki haftada yüzde 32, son 30 günde yüzde 108 ve son bir yılda yüzde 2,200 kazandırdı.

ADA, 23 Ağustos’ta 2,95 dolarlık bir ATH’ye ulaşmıştı. O zamandan beri yüzde 6 düşmesine rağmen, önümüzdeki günlerde bir artış yaşaması en muhtemel kripto paralardan biri olacağı ön görülüyor. Bunun nedeni, akıllı sözleşmelerin 12 Eylül’de Cardano’da piyasaya sürülecek olması. Bunlar, platformun kendi yerel merkezi olmayan uygulamalarını barındırmasını sağlayacak ve bu da kendi DeFi ekosistemini büyütmesine yardımcı olacak.

4. Ripple (XRP)

Ripple (XRP) şu anda 1,11 dolardan işlem görüyor. Bu, son gün yüzde 1,6, geçen hafta yüzde 10 ve son iki haftada yüzde 6,5 düştüğü anlamına geliyor. Ancak bu altcoin, Temmuz ayında 0,525 dolara kadar düştükten sonra son 30 gün içinde yüzde 48 yükselmişti.

Özellikle, bugün (31 Ağustos) yapılacak olan duruşmada, Ripple’ın lehine bir karar verebilir. Avukat Jeremy Hogan’ın bir YouTube videosunda açıkladığı gibi, bu duruşma bir anlaşma elde etmenin anahtarı olabilir. Ripple, potansiyel olarak XRP Ethereum gibidir ve 2018’de SEC, Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söylemişti. Bu nedenle XRP’nin de bir menkul kıymet olmadığını söyleyeceklerdir. Bu duruşmanın ve diğer gelişmelerin Ripple’ın lehinde gittiğini varsayarsak, XRP biraz daha yükselişe geçebilir. Hatta bir haftadan uzun süredir kırmakta zorlandığı 1,20 dolar seviyesini bile geçebilir.

5. Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI), son 24 saat içinde yükseliş yaşayan kripto paralardan biridir. Şu anda yüzde 3,5 artışla 27,08 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte, geçen ay yüzde 23 artmasına rağmen, geçen hafta yaklaşık olarak yüzde 6 düşüş yaşadı.

Önde gelen merkezi olmayan borsalardan biri olan UNI, DeFi’nin genel büyümesine paralel olarak yükselmeye devam ediyor. Defi Pulsea‘a göre şu anda, kilitli toplam değer (TVL) açısından altıncı DeFi platformudur.

Uniswap’ın, istemeden de olsa Altyapı Yasası’ndan faydalanması mümkündür. Şu anda kongre’de tartışılmakta olan bu durum, vergi raporlamasını ve müşterinizi tanıyın gereksinimlerini genişletecektir. Özellikle, komisyoncu tanımını, merkezi kripto borsalarından daha fazlasını içerecek şekilde genişletecektir. Ancak, bir değişiklik, Uniswap gibi DEX’leri açıkça hariç tutacaktır.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *