«
395434

Pazartesi günü, yatırım bankası Stifel’in analistleri Bitcoin hakkında tahlillerini paylaştılar. Pay senedi alım satım masasında misyon alan analistler Barry B. Bannister ve Thomas R. Carroll, BTC’nin önümüzdeki aylarda 12.000 dolara kadar düşebileceğini kestirim ediyor.

Analistler: Bitcoin 12.000 dolara gerileyebilir

MarketWatch’ın finansal piyasaları özetlediği makalesinde, görüşlerini paylaşan Bannister ve Carroll, Bitcoin’in 34.000 dolardan 12.000 dolara düşebileceğini öngörüyorlar. Global likiditeye ve doların güçlenmesine dikkat çeken analistler, başkan kripto para Bitcoin için durumu şu halde özetliyor:

Beklediğimiz kayıplar, yavaşlayan global likiditeye ve daha güçlü dolara hassas olan Bitcoin ve dolar istikrarı için. Ayrıyeten, yorumları destekleyen Stifel’deki farklı stratejistler, para arzının bir ölçüsü olan global M2’nin bekledikleri üzere yıldan yıla azalarak tek haneli sayılara düşmesi durumunda, Bitcoin’in 34.000 dolardan 12.000 dolara düştüğünü öngörüyorlar.

2 Yatırım Analisti: Bitcoin İstikametini, Bu Korkutan Düzeylere Çevirdi! 1 – Screenshot 99

Analistler, M2 arzının tekrar düşmesi gerektiğini bildiriyor

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere, küresel pandemi sona ererken, analistler, M2 arzı (vadeli ve vadesiz mevduat) yahut nakdi üzere gibisi fonların ve mevduatların, tekrar düşürülmesi gerektiğini vurguluyor. Salgın sırasında, Şubat’tan Ağustos’a kadar, yalnızca ABD’de dahi yaklaşık 3 trilyon dolar artan M2 arzı, analistler için global ekonomiyi olumsuz etkileyebilir.

Tıpkı vakitte bu büyük artışın, vatandaşlar için kuvvetli ekonomik şartlara sebep olabileceğini belirten analistler, Federal Rezerv’in bireylerin hissettiği daralmayı azaltmak için faiz oranlarını düşürme hareketinde olduğunu belirtiyor. Ek olarak, pandeminin sona ermek üzere olduğu bu devirde, insanların yatırım yapmak yerine, harcama yapmaya başlamaları, analistlerin tespitleri ortasında yer alıyor.

Bitcoin 37 Baybilen Kripto Haber

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam edecek mi?

Analistler, üstteki tespitlerine ek olarak, insanların kriptoya yatırım yapabilmek için kullanabileceği daha az ekstra nakitleri olacağından, Stifel’deki analistlerin de desteklediği üzere BTC fiyatının değerli ölçüde düşebileceğini açıklıyorlar. Fakat, analistlerin önümüzdeki sürecin kırmızı geçeceğini belirtmesine karşın, Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Aktüel BTC fiyatı 35.000 dolar civarında ve ayın başında gerilediği 28.000 dolar dayanağından bir epey uzaklaştı. Bu nedenle analistler, Bitcoin yıldan yıla M2 trendini bir formda takip etse de, bu hareketin kısa ömürlü olabileceğini belirtiyorlar.

Bir öbür yandan, analistlerin de vurguladığı üzere, pandeminin sona ermesiyle elde kalacak daha az nakite karşın, yeni yahut mevcut yatırımcıların birdenbire BTC’yi yahut kripto paraları terk etmesi gerekmiyor. Daha çok konuşulacak ve hakkında tahliller yapılacak kripto paralar, daha fazla yeni yatırımcı manasına da geliyor. Bu nedenle analistler, pandemi sonrası olağan eğilimlerin dışında hareketlerin gözlemlenebileceğine dikkat çekiyorlar.

Kripto piyasası tutunmaya devam edebilecek mi?

Analistler, kripto piyasasının, yeni teknolojilere ve büyük işlere mesken sahipliği yapabilmesi durumunda, tutunmaya devam edeceğinin altını çiziyor. Ayrıyeten, Stifel yatırım firmasından Bannister ve Carroll üzere piyasa analistlerinin belirtiği üzere, kripto fiyatları konuşuldukça, piyasa hareket etmeye devam ediyor. Son olarak, firmaların BTC fiyatını yakından takip etmesi, yatırımcılara Blockchain teknolojisinin dikkate alınması gereken bir güç olduğunu söylüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İhtar: Kriptokoin.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un müsaadesine olağandır. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öbür tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara alışılmamış biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

 

Bu yazı Kripto Koin’den alıntılanmıştır.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *