«
Kripto-Borsasi-Cin-Baskisi

Çin merkez bankası, ülkedeki kripto ticaretini düzenleme konusunda hala tam gaz gidiyor.
PBoC, 2021’in geri kalanı için konuyla ilgili planlarının ayrıntılı bir listesini yayınladı.
Bununla birlikte, yeşil finansmanı teşvik etmek için dijital yuanın piyasaya sürülmesini zorlayacaktır.
Çin Halk Bankası (PBoC), kripto ticareti endüstrisi üzerindeki düzenleyici baskısıyla çatlamaya devam edeceğini söyledi. Ülkenin merkez bankası, kripto ticaretinin ekonomiye finansal risk getirdiğine inanıyor.

Şu anda ülkede hüküm süren baskılar dizisi 2017’den bu yana en şiddetlisi gibi görünüyor. Çin, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir toplantıda aldığı kararları açıkladı. Düzenleyicilerin para politikası konusunda nasıl ilerleyeceğini teyit ediyor.

Spesifik olarak, bu para politikası bu yılın ilk yarısında kaydedilen ilerlemeyi yansıtacaktır. 2021’in geri kalanı için atılması gereken sonraki adımları belirlemek için kaydettiği ilerlemeyi değerlendirdiler. Ayrıntılı olarak, PBoC tartışmanın ayrıntılı bir listesini yayınladı.

Liste arasında kripto ticareti, birçok platform şirketi ile birlikte öne çıkıyor. Bunların çoğu Ant Group gibi fintech devlerine atıfta bulunuyor. PBoC ve diğer benzer kuruluşlar, Ant Group olayından sonra düzenlemeleri kısıtlamaya başladığından, Ant Group’un listeye girmesi şaşırtıcı değil.

Belirtmek gerekirse, internet finans endüstrisi ancak Ant Group’un planlanan gişe rekorları kıran halka arzının Kasım 2020’de iptal edilmesinden sonra ateş altında kaldı. O zamandan beri ülkedeki birçok devlet kurumu düzenlemelerini yeniden gözden geçirdi.

Devam eden baskılara ilişkin bu duyuruya ek olarak, PBoC’nin başka haberleri de vardı. İşletme, yeşil finansmanı teşvik etmeye başlayacağını söyledi. Bu, finansal piyasaları açacağı ve riskten arındırma kampanyasına devam edeceği anlamına geliyor.

Dahası, aynı zamanda yuanın uluslararasılaşma girişimini destekleyecek ve dijital yuanın piyasaya sürülmesi için baskı yapacak. Buna karşılık, merkez bankası hala bankaların ve ödeme şirketlerinin kriptoyla ilgili herhangi bir hizmet sunmasına izin vermeyi reddediyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *