«
Bitcoin

10 Ocak Pazartesi günü Bitcoin, Eylül 2021’den bu yana ilk kez fiyatını 40.000 doların altına düşürdü. Bu nedenle olumsuz rekor, altı hafta önce başlayan bir ayı trendini artırdı. Bugün, bu düşüş sırasında ulaşılan en düşük fiyat 39.558 dolardı. Düşüş, yalnızca son 24 saat içinde tüm kripto pazarında 295 milyon dolardan fazla tasfiye gördü. Yazma sırasında, kripto para 2022’de şimdiye kadar %21 düşüşle 41,374 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi Aralık başından bu yana en büyük haftalık düşüşünü kaydettiği için bu, yılın en kötü başlangıcından biri. Bitcoin
Bitcoin
Bitcoin, dünyanın ilk dijital para birimidir …Bu Terimi Okuyun
fiyat şu anda 9 Kasım’da yaşanan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan %40’tan fazla aşağıda.

TradingView grafiğinde gösterildiği gibi mevcut Bollinger bandına göre, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı, ayılar piyasayı 30.000 dolarlık bölgeye doğru çekiyor gibi göründüğü için tahmin edilebilir bir oynaklık yaşıyor. “Ve korkunun daha da hızlanacağı 40 bin dolarlık Bitcoin bölgesine dalıyoruz. İnsanlar, piyasaların daha da düşmesini bekledikleri için bu aşamada kısmen satış yapmayı düşünüyorlar. Bunun yanında, çoğu insan sadece düşüşe geçeceğimizi varsayıyor, çünkü şu anda birincil senaryo ayı tezi,” dedi Michaël van de Poppe mevcut Bitcoin fiyatı hakkında.

Bu arada, mevcut panik moduna altcoinler de katıldı. Bugün Ether (ETH) de Ekim ayının başından bu yana ilk kez 3.000 doların altına düştü. Piyasa değerine göre ilk on kripto para içinde yer alan diğerleri de gün içinde değerlerinin %5’inden fazlasını kaybetti.

Pazartesi günü tanık olunan düşüş formasyonu, geçen hafta başlayan Bitcoin fiyatının dinamiğinin bir devamı gibi görünüyor. Kazakistan’daki huzursuzluk ve ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını beklenenden daha erken indirme isteği gibi faktörler, geniş makro piyasa ortamının düşüşe geçmesinin olası sebeplerinden biri olarak değerlendiriliyor.

5 Ocak’ta ABD Merkez Bankası (Fed), faiz oranlarını artırma takvimini hızlandırabileceğini açıkladı. Bu, Fed’in para basma operasyonlarını durduracağı ve bunun yerine enflasyon üzerinde bir üst sınır tutmak için borçlanmayı daha pahalı hale getireceği anlamına geliyor. Haberin açıklanmasının ardından Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatı düştü.

Bunun yanı sıra, 7 Ocak’ta Bitcoin, Kazakistan’daki siyasi huzursuzluğun Bitcoin ağını olumsuz etkilemesinden sonra 43.000 doların altına düştü. Ülkede artan akaryakıt fiyatlarına duyulan öfkenin kışkırttığı protestolar yoğunlaşarak çatışmalara dönüştü. Şiddet, geçen hafta Perşembe günü ülke çapında internetin kapatılmasına yol açtı ve sonuç olarak ülkedeki Bitcoin madencilerinin kripto ağına katılamamasına neden oldu. Bu, Bitcoin fiyatlarının ve diğer kripto varlıklarının gün boyunca düşüşe geçmesine neden oldu.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *