«
Bic_Onchain_Analysis_Btc_Eth

2.5 aylık bir düzeltmeden sonra, kriptonun toplam piyasa değeri 2 trilyon doların üzerine çıktı. Bu psikolojik engel, tüm büyük kripto para birimlerinde çift haneli kazançların ortasında tekrar aşıldı.

2 trilyon doların üzerinde piyasa değeri
CoinGecko’dan alınan verilere göre, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri bir kez daha 2 trilyon ABD doları bariyerini aştı. 21 Temmuz dip seviyesinden bu yana devam eden 1.25 trilyon $’lık parabolik artışlarla birlikte, piyasa sadece 23 günde neredeyse iki katına çıktı.

1 2T Market Cap Eng Baybilen Kripto Haber

Bu, büyük TOP 100 kripto para birimlerinin çoğunda büyük artışların bir sonucu olarak oluyor. CoinGecko’ya göre bu, en büyük piyasa değerine sahip TOP 10 kripto para biriminin yukarıdaki listesine bir bakışla kanıtlanmıştır.

Son 7 gün içinde Cardano (ADA) %46,8 arttı, XRP %41,3 yeşilde ve kalabalığın favorisi Dogecoin (DOGE) %38,2 arttı. TOP 10’daki tüm kripto para birimleri, geçen haftaya göre çift haneli kazançlardan daha fazla artış kaydetti.

Bugün itibariyle Bitcoin’in hakimiyeti %43.1 seviyesinde ve teknik analiz daha fazla düşüşün beklendiğini gösteriyor. Ether’in hakimiyeti ise Eylül 2019’da %7,1 ile dipten başlayan uzun vadeli bir yükseliş trendinde. O zamandan beri ETH’nin pazar payı neredeyse üç katına çıktı ve Tradingview’e göre bugün %19,7 gibi yüksek bir seviyede.

2 Eth Dominance Chart Baybilen Kripto Haber

2 trilyon dolarlık bariyeri bir kez daha aştı
Bu, kripto para piyasası tarihinde 2 trilyon dolarlık bariyeri (kırmızı çizgi) 4. kez aşıyor. İlk tarihi atılım 5 Nisan 2021’de gerçekleşti. Ardından ufak bir düzeltmenin ardından 9 Nisan’da piyasa ikinci kez bu değeri geri aldı.

Üçüncü kez, aynı ay içinde, 27 Nisan’da, piyasanın tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemek için son önemli hamlesini yaptığı sırada gerçekleşti. Bu, 12 Mayıs’ta gerçekleşti ve toplam kripto piyasası değeri 2.55 trilyon dolara (pembe daire) ulaştı. 2 trilyon dolarlık büyük harf kullanımının altındaki dönemler yeşil renkle vurgulanır.

3 Market Cap History Baybilen Kripto Haber

Kısa bir süre sonra, 19 Mayıs gibi erken bir tarihte, anıtsal çöküş sırasında, piyasa değerinin yaklaşık %50’sini kaybetti. 2.5 ay boyunca 1.25-1.8 trilyon dolar aralığında kaldı. Sadece Temmuz sonundaki canlanma, mevcut artışlara ve bu aralıktan bir çıkışa yol açtı. Bugün, kripto para birimlerinin piyasa değeri yeniden 2 trilyon dolar seviyesini geri kazandı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *