«
Pfofil-1

Kripto Para Nedir?

Kripto para, takas işlemlerinde kullanılabilen, tamamen dijital, şifrelenmiş, sanal para birimi. Kimilerine göreyse geleceğin para birimi.

Günümüzde kripto para birimleri pek çok kişi tarafından duyulmuş, devlet başkanlarından dev şirketlere kadar herkesin çok fazla dikkatini çekmiş durumda olan bilinmeyeni çok olan bir olgudur. Takas işlemlerini doğrulamak ve güvenli şekilde gerçekleştirmek için kriptografi kullanılır. Herhangi bir fiziksel karşılığa sahip değildir.

Kripto Para Borsası Nedir?

Kripto para borsaları, reel para birimleri veya kripto para birimi ile kripto para alış veya satış işlemleri yapabildiğiniz platformlardır. Kripto para borsaları çalışma sistemi olarak birer değişim siteleridir. Reel para varlığınızı bu siteler üzerinden istediğiniz kripto para birimine çevirebilir, kripto para varlığınızı farklı bir kripto para birimine veya reel para birimine çevirebilirsiniz. Kripto para birimleri fiziksel karşılığı olmayan sanal para birimleridir.

Kripto para satın alma işlemleri de bu nedenle sadece internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir. Kripto para borsaları, geleneksel borsa sistemi ile çalışmaktadır. Geleneksel borsa sisteminden tek farkı yatırımlarınızı kendi banka ve kripto para borsası hesabınızla yapabilir, bir aracı kuruma ihtiyaç duymazsınız. Kripto para borsasında işlemler borsa kullanıcıları arasında yapılmaktadır. Reel para birimi ile alış yapmak isteyen kullanıcı, kripto para birimini reel para birimi ile takas etmek isteyen başka bir kullanıcıdan alır.

Kripto Para Baybilen Kripto Haber

Neden Kripto para?

Günümüzde bu kadar popüler olan ve herkesin bildiği kripto para ile para kazanmak çok kolay. İnsanların yatırım olarak kullandıkları diğer unsurların önüne geçen kripto paralar, çok popüler. Bunun nedeni diğer yatırım unsurları olan dolar, altın, gümüş vb. yatırım araçlarından daha kısa sürede daha fazla kar getirmesi. Teknoloji çağında olmamızın da bir etkeni olarak insanların yaptıkları yatırımlar artık ev, araba, arsa alıp 5-10 yıl beklemek yerine kripto para alıp bunu çok daha kısa sürede ve çok daha fazla kar elde ederek satmayı tercih ediyor.

Peki yeni başlayan ve bu konuda çok fazla bilgisi olmayıp bu işe girerek öğrenmek isteyen ve yatırımını kripto paraya yapmak isteyen birisi ne yapmalı? Bunun cevabını bir sonraki haberimizde hangi borsayı kullanmalı, bu borsalara nasıl üye olunur ve nasıl alım satım yapılır detaylıca inceleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *