«
Eyhereum-Apgrade

ABD merkezli kripto borsası Kraken, Ethereum 2.0 yükseltmesinin daha da ilerlemesi için 250.000 dolar bağışladı.

Bugün erken saatlerde Kraken, Ethereum Vakfı’na 250.000 dolarlık bağışlarını açıkladı. Fonlar, Ethereum ağı “Ethereum 2.0”da devam eden teknik yükseltmeler içindir. Bu duyuru, 5 Ağustos’ta merakla beklenen London Hardfork’u takip ediyor.

Bu gelişmeler, Ethereum’un hisse kanıtına anıtsal geçişine öncülük ediyor. En son yükseltmeden kısa bir süre sonra, ağ kapasitesi %9 oranında arttı.

Kraken’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell, topluma ve onu daha iyi hale getirmek için çalışanlara geri vermenin önemini vurguladı.

“Yeni nesil kripto para birimini inşa eden açık kaynaklı yenilikçilere geri vermenin bizim sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz” dedi. Bu nedenle, geliştiricilerin giderek daha çeşitli paydaşlardan fon almasını sağlamak için Ethereum Vakfı ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Şu anda Kraken’in ağında 800.000’den fazla ETH stake edilmiş durumda.

Yeni bir kripto dönemi
Kripto topluluğunun tamamı büyük bir beklentiyle Ethereum 2.0’ı bekliyor. Önde, ancak hala koyda çok iş var. Ethereum Vakfı’ndaki geliştiriciler, ethereum ağının tüm destekleyici topluluk altyapısı ile birlikte bu değişimin ön saflarında yer alıyor.

Kraken’in bağışıyla, bu fonlar, ekipler proje kilometre noktalarına ulaştıkça Ethereum Vakfı’ndaki ekiplere yayılacak. Ethereum ağını destekleyen istemciler üzerinde çalışan geliştiriciler arasında Besu, Geth, Nethermind ve Nimbus ve Erigon yer alıyor ve bunların tümü ağın yaklaşık yüzde 80’ine güç sağlıyor.

Ethereum Vakfı İcra Direktörü Aya Miyaguchi, işbirliğinin Ethereum’u geleceğe getirmenin sürdürülebilir yolu olduğunu söyledi. “Çeşitli bir Ethereum istemcisi kümesini koruyan ekipleri ve inşaatçıları desteklemeye yönelik bu ortak çaba, yalnızca etkili olmakla kalmıyor, aynı zamanda harika bir örnek teşkil ediyor.”

Kraken, büyük bir kripto endüstrisi boğası olmaya devam ediyor. Şirketin sektördeki bağışları arasında Gitcoin gibi diğer iyi bilinen projeler de yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *