«
Ethereum

Verilerin gösterdiği gibi, traderlar ve yatırımcılar 30 dakikada 15.500 ETH satın aldı. Satın alma faaliyetindeki ani artış, neredeyse %4’lük bir fiyat artışına neden oldu.

Kisa Surede Eth Akin Baybilen Kripto Haber

 

Satın alma faaliyetindeki artış, geçen yılın Aralık ayının sonundan bu yana derin bir düzeltme durumunda kalan piyasa için uzun zamandır beklenen bir olaydı. Büyük altcoinler ve Bitcoin, yeni yılın ilk günlerinde değerlerinin yaklaşık %15’ini kaybetti.

Ethereum, ATH’si 4.872 dolarda kalırken, daha önce kazandığı değerinin %30’unu kaybetmişti. Ether, çoğu traderin “elmas tavan” dediği 5.000 dolarlık direnci kırmayı başaramadı.

Çok sayıda teknik göstergenin daha önce önerdiği gibi, Ethereum, Göreceli Güç Endeksi gibi yaygın olarak bilinen göstergelerin iki yılın en düşük seviyelerine ulaşmasıyla piyasada aşırı satıldı.

Piyasanın satışlar ve kısa siparişlerle teknik olarak aşırı doygunluğu, piyasada hafif bir satın alma gücü belirdiğinde genellikle varlığın fiyatında güçlü bir artışa yol açar. Düzeltme durumunda kalan Ethereum gibi varlıklardaki fiyat artışı, ETH’deki en son %5’lik toparlanmanın temeli olan kısa süreli sıkışmaya bağlı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *