«
Download-4

Kava Labs, DeFi için yeni zincirler arası likidite merkezi olan Kava Swap’ı piyasaya sürüyor.

Bu yılın başlarında Kava Labs, en yeni projesi “Kava Swap”ın lansmanını duyurdu. Yeni platform, alandaki tüm DeFi uygulamaları ve finansal hizmetler için bir uygulama olacak.

Temel amacı, daha sonra çeşitli blok zinciri ekosistemlerine ve diğer DeFi araçlarına sorunsuz bir şekilde dağıtılabilen sermayenin toplanmasına izin vermektir.

Başlangıçta Kava Labs, DeFi uygulamalarının geliştirilmesine yol açan kendi blok zinciri ekosistemini kurdu. Yılın başında ağ, önümüzdeki yılın yol haritasını yayınladı. Kava Swap’ın piyasaya sürülmesine ek olarak Kava, diğer iki çapraz zincir köprüsü, ethereum ve bitcoin için planlar yapıyor.

Resmi yazısında Kava, Kava Swap’ın tanıtımının, yarattığı DeFi ekosisteminin “üçüncü sinerjik ayağı” olduğunu belirtti.

Peki takas nedir?
Kava Swap, Kava platformunun temel özelliklerini kullanmak için zincirler arası çalışan bir Otonom Piyasa Yapıcılığı (AMM) protokolüdür.

Swap, kullanıcıların varlıkları farklı blok zincirleri arasında değiştirmesine ve fonlarını piyasa yapıcı havuzlara yatırmasına olanak tanır. Yapılırsa, kullanıcılar stake edilenlerden getiri elde etme olanağına sahiptir.

Platformun üç ana işlevi vardır:

Takas: Bu, kullanıcıların garantili likidite ile varlıklar arasında kolayca alım satım yapmasına veya takas etmesine olanak tanır.
Arz Likiditesi: Kullanıcılar, dijital varlıklarını likidite havuzlarında sermaye olarak kullanarak verimli hale getirebilirler. AMM, varlıklar arasında geçiş yaparken Kava Swap’taki likidite havuzlarını kullanır.
Kazanç: Likidite havuzlarına yatırılan sermaye ile likidite sağlayanlar, hem tüccarlardan hem de Kava Swap Token’dan ücret alırlar. Kava Takas Simgesi, uygulamanın yönetim simgeleridir.
Mevcut haliyle, Kava Swap yol haritası, uygulamanın dört versiyonunu ortaya koyuyor. Sonraki her sürümde platform, diğer merkezi olmayan ekosistemler arasında köprüler ekler. Yeni zincirler arası köprülerin yanı sıra, her yeni sürümle birlikte yönetişim ve ölçeklenebilirlik güncellemeleri gelir.

Uygulamalardan biri olan V1 BTC, XRP, BNB, BUSD, USDX, KAVA, HARD ve SWP arasındaki takasları destekler. Bu aşamada, zincir içi yönetişim oylarıyla yeni varlıkların ve likidite havuzlarının eklenmesi mümkündür.

Kava Swap belirteçleri ve yönetimi
Tüm DeFi uygulamalarında olduğu gibi, yönetişim belirteçleri, tamamen merkezi olmayan bir alanı çalıştırmanın anahtarıdır. Kava Swap’ta ademi merkeziyetçiliği sürdürme aracı Kava Swap jetonudur. Topluluk üyelerine uygulamanın geleceğini inşa etmede bir ses sağlar.

Kava Swap jetonlarına sahip olanlar, platformda hangi varlıkların mevcut olduğunu, platform ücretlerini ve ödül dağıtımını yönetir. Kava Swap lansmanının başlangıcında, 250 milyon Kava Swap Jetonu basılacak. Ancak, sadece 4 yıldan fazla erişilebilir olacaklar.

Geliştiriciler, bir tohum veya özel satış niyeti olmaksızın Kava Swap belirteçlerini tasarladı. Bunun yerine, belirli tahsislerle aşamalar halinde yayınlanacaklar.

%55 — Topluluk: bu fonlar, likidite havuzu teşvikleri, KAVA stake teşvikleri, airdroplar ve topluluk tarafından seçilen faaliyetler içindir.
%25 – Hazine.
%15 — Takım.
%5 — Ekosistem.
KAVA jetonunun aynı ekosistemde yapılmış olmasına rağmen Kava Swap jetonlarından farklı olduğu karıştırılmamalıdır. Bunun nedeni, Kava Swap’ın geliştirmeyi planladığı merkezi olmayan topluluk tarafından sahip olunacak tam egemenliktir.

Kava Network, DeFi ile hızlanıyor
Kava Ağındaki gelişmeler son yarım yılda hız kazandı.

Geçen ay, ağın yerel tokeni (KAVA) direnç noktasının biraz üzerinde zirve yaptı. Kırılmayı başaramamış olsa da, yukarı yönlü yörüngesine devam ediyor.

Token bulmanın istikrarlı temeline ek olarak, ağ DeFi alanında bit hareketleri yaptı. Haziran ayında Kava, AB lisanslı finans kurumu Simplex ile işbirliği yaptı. Çift birlikte ilk “fiat-to-DeFi” rampası üzerinde çalışıyor.

Bu, kullanıcıların paralarını banka ve kredi kartlarından neredeyse anında kriptoya dönüştürmelerini sağlayacaktır. Simplex, bu yeteneği Binance ve Huboi dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto borsasına sağlar.

Ancak, DeFi’de böyle bir yetenek henüz mevcut değil ve alanı tamamen düzleştirecek.

Kava Swap kullanıcılara sunulduğunda, bu da DeFi alanlarına başka bir özellik katacaktır. İzinsiz uygulamaya, dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir zamanda, herhangi biri tarafından erişilebilir olmaktır.

Borsalardan ve finansal kurumlardan bireysel yatırımcılara kadar, Kava Swap, yeni likidite yaratmak ve zincirler arası varlık ticareti yapmak için kaldıraç olarak kullanılabilir.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *