«
Kripto-Madenci

Ulusal İspanyol polisi, İspanya’da Toledo bölgesinde faaliyet gösteren yasadışı bir kripto para birimi çiftliğine baskın düzenledi ve söktü. Çiftlik, elektrik şebekesine yasadışı bir bağlantıyla çalıştı ve elektrik şirketinden binlerce avro dolandırdı. Çiftlikte 100’den fazla madencilik makinesi ve sofistike iklimlendirme ekipmanı vardı.

İspanya’da yasadışı Kripto para birimi Çiftliği basıldı

Ulusal polis, İspanya’daki Toledo bölgesindeki elektrik şebekesine yasadışı bir bağlantı yoluyla işletilen bir kripto para birimi madencilik çiftliğine baskın düzenledi ve sökdü. Bir video paylaşılan sosyal medya gösterileri usulü ajanlar mı kazanç giriş çiftlik, kırma ön kapıdan girme tesislerinde evinde yer alan bölgenin Toledo. Ajanlar, çok yüksek enerji tüketimi ile ilişkili olarak ev tarafından yayılan olağandışı ısı miktarı nedeniyle olay hakkında uyarıldı.

Bir kadın elektrik şirketi dolandırıcılık iddiasıyla tutuklandı. cryptocurrency madenciliği, madenciler elektrik masraflarını ödedikleri sürece ülkede tamamen yasal bir meslektir. Polis raporlarına göre, çiftlikte 100’den fazla madenci ve ayrıntılı bir havalandırma ve soğutma sistemi vardı. Kadın, kripto para birimi madenciliği enerji yoğun bir görev olduğu için kar elde etmek için yasadışı olarak şebekeye bağlanmak zorunda kaldı.

Soruşturma, bu suçun ardındaki gerçekleri tam olarak açıklığa kavuşturmak ve kara para aklama bağlantısı olup olmadığını bulmak için açık kalır. Ancak, yerel basında çıkan haberlere göre, arama ekibi bölgede daha yaygın bir şey bekliyordu: bir esrar çiftliği.

İlk kez değil

Bu, bir kripto para birimi çiftliğinin bir esrar çiftliği ile karıştırıldığı ilk kez değil. 28 Mayıs’ta, İngiltere polisinin bir birimi, sadece büyük bir kripto para birimi madenciliği operasyonu bulmak için bir esrar çiftliği olduğunu düşündükleri şeye baskın düzenledi. Baskının arkasındaki istihbarat, tespit edilen ısı baskısı ve mülkle ilişkili insanların yüksek geçişi gibi klasik esrar çiftlikleri ile ilgili işaretler olduğunu belirtti.

Bu durumda, çiftlik aynı zamanda elektrik şebekesinden elektrik çalıyordu ve ülkedeki kamu hizmeti şirketinden binlerce lira çalıyordu. Bu tür bir hırsızlık, Bitcoin madenciliği zorluğu artmaya devam ettiği ve madenciler için iyi bir kar seviyesini korumaya devam etmek için daha fazla ekipman modası geçmiş olduğu sürece devam edecektir.

Bu İspanya’da büyük bir suç teşkil etmez, ve bir ceza ücreti ile tahsil edilir 12 ödeme maksimum ay.

İspanya’da yasadışı bir kripto para birimi çiftliğinin baskını hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *