«
Iran-Mining

İRAN: Kripto ve Bitcoin madencilerinin bir kez daha kutlamak için nedenleri var. İran, ülkenin madencilerin Eylül ayından itibaren faaliyet göstermesine izin vereceğini açıkladı.

İran Financial Tribune, ülkenin elektrik üretim kuruluşu Tavanir’in kararı Ağustos ayında aldığını belirten bir rapor paylaştı. Daha önce, İran hükümeti, birçok baskının gerçekleştiği bitcoin madenciliği operasyonlarını yasaklamıştı. O dönemde kararın madencileri sıcak yaz aylarında enerji tüketmekten caydırmak olduğu belirtilmişti.

Aslında, en son raporlara göre, bitcoin ülkenin son zamanlardaki enerji sıkıntıları için büyük ölçüde hatalı. İran’ın komşu Afganistan’a elektrik ihracatını durdurmasının nedeni de buydu.

2020’de İran, Bitcoin madenciliğini yasallaştırmaya başladı. Aynı yıl, ülke 1.000’den fazla kripto lisansı yayınladı. Ancak şu an itibariyle hükümet, BTC ve kripto madenciliğinin ülke ekonomisinde önemli bir rol oynamasını bekliyor.

Buna ek olarak, hükümetin yeni kripto yasaları, son zamanlarda kripto ticareti faaliyetleri için yasal bir yapı talep eden ülkenin vergi dairesi ile kapsamda önemli bir genişleme sağlayabilir.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *