«
Huobi-Okcoin

Büyük kripto borsaları, Çin’in kripto baskısının ortasında Pekin’deki işlerini kapatıyor.
Beş Huobi yan kuruluşundan dördü Çin anakarasındaki şubelerini çoktan kapattı.
OKCoin ve OKEx de Haziran ayında Pekin operasyonlarını kapattı.

Çin’deki kripto yatırımcılarına bir başka ciddi darbeyi işaret eden şey, büyük kripto borsaları Huobi ve OKCoin’in Pekin’deki yan kuruluşlarını kapatıyor. Hareketin Çin’in sektör üzerindeki artan incelemesinden kaynaklanması muhtemeldir.

Geçen Perşembe, Beijing Huobi Tianxia Network Technology Co, “fesih kararının” ardından şirketin kaydını iptal etmek için başvuruda bulundu. Tasfiye grubu, Huobi Group’un anakara Çin’deki bir yan kuruluşudur.

İptal hakkında yorum yapan bir Huobi temsilcisi, şirketin şubeyi yıllar önce kaydettirdiğini belirtti. Ancak, faaliyet göstermeyen bir varlık olarak kaldı. “Bu kuruluşun herhangi bir ticari faaliyeti olmadığı için gereksiz görüldü ve bu da iptaline yol açtı” dediler.

Toplam beş Pekin Huobi anakara iştirakinden dördü zaten devre dışı bırakıldı. Sadece bir tane kaldı ve o da Beijing Huobi’ye ait sadece yüzde 1 hisseye sahip. Buna rağmen, Huobi son zamanlarda Çin düzenlemelerine uymak ve yatırımcıları daha iyi korumak için ayarlamalar yaptı. Örneğin, bir kullanıcının tezgah üstü işlemlerde dijital jetonları çekebilmesi için 24 saatlik bir bekletme uyguladı.

Bununla ilgili olarak Beijing Lekuda Network Technology Co, Haziran ayında Pekin’deki OKCoin dijital varlık ticaret platformunun kapatıldığını ve tasfiye edildiğini duyurdu. Hem OKCoin hem de kripto değişim operatörü OKEx, Star Xu Mingming tarafından kurulduğundan bu hareket tamamen beklenmedik değildi. Geçen yıl, Çinli yetkililer onu soruşturdu ve birçok tartışmaya yol açtı.

Burada da bir temsilci bilgi vermedi. OKCoin’in Pekin’deki yan kuruluşu Beijing Lekuda’nın feshedilmesinin “operasyonel varlıkların normal ayarlanmasının” bir parçası olduğunu söylediler.

Kripto ticareti ve borsa şirketleri, son birkaç aydan beri aktif olarak Çin anakarasından uzaklaşıyor. Bu, Çin merkezi hükümetinin Bitcoin ve diğer kripto para birimi işletmelerine karşı yoğun kampanyasının bir sonucudur.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *