«
Huobi-Kore

Güney Kore’nin sınırları içindeki kripto düzenlemelerini sıkılaştırmaya yönelik istikrarlı adımları arasında, birçok kripto borsası gözden düşüyor. Borsalara uyum için daha fazla zaman verme yönündeki siyasi baskıya rağmen, Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) son teslim tarihi konusunda kararlı.

Spesifik olarak, ülkenin kripto borsalarının yalnızca üçte biri, mali düzenleyici tarafından belirlenen ‘minimum gereksinimleri’ karşıladı. Yalnızca bu gereksinimler karşılanırsa, borsalar FSC’ye kaydolabilecektir.

Şimdiye kadar, 24 kripto borsası, düzenleyicinin 24 Eylül’de belirlediği son tarihten önce gereksinimleri karşılayamadıkları için mağazalarını hemen hemen kapatıyor. Yine de bu, borsaların standardı karşılama ve resmi işletme lisansı başvuruları oluşturma şansı olduğu anlamına geliyor.

Ekstra önlem olarak, FSC uyarısını tüm borsalara tekrarlamayı kendine görev edindi. Vurgulamak için, evraklarını son teslim tarihinden önce teslim etmeyen borsaların ya kapanmak zorunda kalacağı ya da faaliyetlerinin askıya alınmasıyla karşı karşıya kalacağı belirtildi.

Şu an itibariyle sadece Upbit gereksinimleri karşıladı. Bu arada, diğer borsalar zorlu tavizler veriyor. Özellikle kripto borsası Huobi Korea, 62 kripto için atama ve işlem desteğini sonlandıracağını söyledi.

Benzer şekilde, Bitfront borsası Güney Kore’deki hizmetlerini sınırlama kararı aldı. Aslında, kripto borsası devi Binance bile sıkılaştırma düzenlemelerine ayak uydurmak için Kore Wonu ticaret çiftlerini durdurdu.

Binance, dünyanın birçok yerinde düzenlemeleri sıkılaştırma konusunda da sorun yaşıyor. Örneğin, yaklaşık iki ay önce Kanada’nın eyaleti olan Ontario’dan çekilmeye karar verdi. Ayrıca bir Güney Afrika bankasıyla ve tabii ki İngiltere’nin mali düzenleyicisi arasındaki şiddetli savaşla ilgili sorunlar da vardı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *