«
Holochain

Holochain Nedir?

Kripto paraları en anlaşılır şekliyle sanal döviz şeklinde tanımlayabiliriz. İnsanların bilgisayar gücünden, matematiksel ve mantıksal işlemlerden yararlanarak elde ettikleri dijital paralardır.

Holochain ise nam-ı diğer HOT, altcoin kripto para olarak piyasada yerini alıyor. 2017 yılında kripto para piyasasına sürülen HOT, 2019 yılında 9 Türk Lirası değerine kadar ulaşmıştı. Ancak sektörel değişimler arz-talep dengesi, sosyoekonomik ve ekonomik durumların değişkenliği nedeniyle şu anda yaklaşık 0.0063 Türk Lirası bandında seyrediyor. 2018-2019 yıllarında yatırım değeri düşük ve Bitcoin’e alternatif olarak düşünülen HOT sanıldığı kadar uzun vadeli bir piyasa değerinde seyredemedi.

Nitekim ucuza alınabilmesiyle, ara sıra yaşadığı fiyat yükselişlerinde değerlendirilerek kar edilebilmesi mümkün. Hızlı, ölçeklenebilir, takibi kolay, merkeziyetsiz ve diğer coinlere göre daha ucuz olduğundan alternatif altcoinler arasında yerini alıyor.

Holochain Geleceği Var mı?

2017 yılından 2018 yılına kadar güzel bir ivme kazanan HOT, alıcılarının yüzünü güldürmüştü. Fakat günümüzde düşük bantlarda seyretmesiyle akıllarda acaba yeniden yükselir mi sorusu yer aldı.

HOT coin ilk çıkışında istikrarlı bir oranda belli miktar piyasaya sürülmüştü. İstikrarlı diyoruz çünkü enflasyon da tutarlı bir talep mekanizması olduğundan dolayı kripto paranın değerinde herhangi bir etki yapmayacaktır. Bu durumda kripto parada çok büyük inişler çıkışlar gözlemlenmez.

Ama paranın yeni çıkmasıyla alıcıların büyük ilgi gösterdiği kripto paranın arzı artabilir, artan arz kripto paranın değerini de düşüreceğinden aslında bu iki durum birbirini götürüyor. Bu şekilde kripto paranın da değeri düşüyor.

Holochain Tercih Edilmeli Mi?

Holochain hızlı, ölçeklenebilir, takibi kolay, merkeziyetsiz ve diğer coinlere göre daha ucuz olduğundan tercih edilebilir kripto para birimidir. Bu özellikleriyle alıcılar günlük ya da haftalık olarak HOT coinden kar elde etmektedir. Herhangi bir platformda alış ve satış emirleri kısa sürede gerçekleşir, hesabınıza yansır.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *