«
Kripto-Ulkeler

Bir kripto analisti verileri, Hindistan ve Ukrayna’nın kripto işlemlerinde en üst sıradaki ülkelerden bazıları olduğunu gösteriyor.

Blockchain veri platformu Chainalysis, bireysel yatırımcılar arasında küresel kripto para biriminin benimsenmesinin geçen yıl arttığını söyledi.

Chainalysis’e göre, küresel kripto benimsemesi son 12 ayda %881 arttı. Şirket, verileri sağlamak için eşler arası değişim işlem hacmi ve alınan değer gibi faktörleri kullanır.

Buna ek olarak Chainalysis, perakende yatırımcılar tarafından en fazla kripto benimsenen ülkeleri vurguladı. Vietnam, Hindistan, Pakistan ve Ukrayna, işlem ve bireysel tasarruf açısından en üst sıralarda yer alan ülkelerdir.

Ayrıca firma, gelişmekte olan piyasalarda birçok kişinin para birimi devalüasyonu karşısında tasarruflarını korumak, havale gönderip almak ve ticari işlemler gerçekleştirmek için kripto para birimine yöneldiğini söyledi.

Chainalysis raporda şunları söyledi:

Geçen yıl boyunca Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Doğu Asya’daki evlat edinme, büyük ölçüde kurumsal yatırımdan güç almıştır.

Chainalysis, Global Crypto Adoption Index’e dayalı olarak 154 ülkeyi üç ana metrikle listeledi. Firma, eşler arası ticaret hacminin azalması nedeniyle Çin ve ABD’nin sıralamada düştüğünü söyledi. Ancak bu yıl ABD sekizinci, Çin ise 13. sırada.

Firma, devam etmek için, merkezi hizmetler için artan işlem hacmi ve DeFi’nin patlayıcı büyümesi, gelişmiş dünyada ve halihazırda önemli ölçüde benimsenmiş ülkelerde kripto para birimi kullanımını yönlendiriyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *