«
Crypto

Kripto piyasalarında son zamanlarda yaşanan düzeltmeye rağmen, bu beş altcoin sadece bir hafta içinde yüzde 100’den fazla yükseldi.

Listenin başında, coğrafi bir bileşenle anonim olarak veri toplayan merkezi olmayan bir cihaz ağı olan XYO Network (XYO) var. CoinGecko’ya göre, 590 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan bu altcoin, yedi günün en düşük seviyesi olan 0,013 dolardan 0,05 dolara kadar yaklaşık yüzde 285 arttı.

Sırada, açık finans için gizlilik odaklı merkezi olmayan bir blok zinciri platformu olan Oasis Network (ROSE) var. Kripto varlık, 0,12 dolardan 0,32 dolara yükseldikten sonra bu hafta yüzde 167’lik bir yükseliş gerçekleştirdi. Altcoin o zamandan beri geri çekildi ve şu anda 0,26 dolardan işlem görüyor.

Birlikte çalışabilir blok zinciri teknolojisi Quant (QNT) da bu hafta en iyi performans gösterenler listesinde yer alıyor. Kripto varlık yüzde 124 üzerinde yükseldi. Haftanın en düşük seviyesi olan 190,48 dolardan 427,42 dolar seviyesine ulaştı.

Quant, şu anda geri çekilmeler yaşadığı için 377,76 dolar seviyesinde işlem görüyor. Algorand (ALGO) da bir fiyat artışı yaşıyor. 10 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip merkezi olmayan finans (DeFi) için piyasaya sürülmüş olan altcoin, son yedi günün en düşük seviyesi olan 1,19 dolardan 2,41 dolara yükselerek yalnızca bir haftada yüzde 102’lik bir artışa kaydetti.

Yedi gün içinde değerini ikiye katladıktan sonra bile, ALGO hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,56 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Bu hafta büyük bir ralli gören beşinci altcoin, yapay zeka ile çalışan blok zinciri projesi Velas’ın (VLX) token’ıdır. En düşük seviyesi 0,09 dolar olan kripto varlık, bir haftada yüzde 100 yükselerek 0,18 dolara ulaştı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *