«
Kripto-Borsa

Güney Kore’nin mali düzenleyicisi 11 yerel kripto borsasını kapattı.
Yerel borsalar, yasadışı faaliyetlerde bulunmaları nedeniyle kapatıldı.
Kapatılacak borsaların listesi belirsizliğini koruyor.
Korea Herald’ın Pazar günü bildirdiğine göre, Güney Kore’nin mali otoritesi çeşitli yerel kripto para borsalarını kapatıyor. Ülkenin mali düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), yasa dışı faaliyetlerde bulunmaları nedeniyle 11 yerel kripto para borsasını kapattı.

Ayrıca Darlbit ve Bitsonic, yakın zamanda ticari operasyonları durdurduğunu ilan eden Güney Koreli kripto ticaret platformları arasında yer alıyor. Bununla birlikte, kapatılacak olan borsaların tam listesi belirsizliğini koruyor.

Ek olarak, ülkedeki en büyük iki kripto para borsası olan Bithumb ve Upbit, baskıdan kurtuldu. Bunun nedeni, her ikisinin de müşterileri için gerçek ad ticaret hesapları sunan diğer kripto ticaret platformları arasında iyi bilinmesidir.

Ayrıca, 2018’den beri Güney Kore’de gerçek isim kaydı zorunludur. Açıklığa kavuşturmak için bu, kara para aklama ve diğer dolandırıcılık faaliyetlerinin kökünü kazımak içindir.

Rapora göre bankalar, bu tür anlaşmaların düşük risk-ödül oranı nedeniyle yerel kripto para borsalarıyla ortaklıkları genişletme konusunda tereddütlüydü. Ancak Bithumb gibilerin önde gelen oyuncuları işlerini Eylül ayına kadar devam ettirdi.

Sonuç olarak, çeşitli küçük ticaret platformları kendilerini bir köşeye sıkıştırdılar.

Başka bir notta, uluslararası kripto para borsalarının da 24 Eylül’e kadar Kore Mali İstihbarat Birimi’ne (KFIU) kaydolması gerekiyor. Aksi takdirde, mağazalarını kapatmaları veya muhtemelen cezai suçlamalarla karşı karşıya kalmaları gerekecek.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *