«
Güney-Kore-Crypto

Güney Kore’de faaliyet gösteren yaklaşık 60 kripto para borsası, müşterilerini Cuma günü gece yarısına kadar askıya alınmaları hakkında bilgilendirmekle yükümlü oldu. Yeni düzenlemelerin önümüzdeki hafta yürürlüğe gireceği açıklandı.

Ülkede operasyonlarını devam ettirebilmeleri için borsaların 24 Eylül’den önce Mali İstihbarat Birimi’nde kendilerini doğrulamaları ve internet güvenlik kurumundan güvenlik sertifikası sağlamaları gerekiyor. Buna ek olarak, her kripto para borsası ülkedeki herhangi bir kayıtlı banka ile çalışması gerecek.

Bir borsa 24 Eylül’e kadar bu işlemleri gerçekleştirmez ise, ülkede çalışmayı durdurmak zorunda kalacak. Ayrıca borsa tarafından sağlanan her bir hizmet de yasaklanacaktır. Bankalarla ortaklık kurmayan kayıtlı borsalar ise, herhangi bir Won işlem çifti açamayacak.

Finansal Hizmetler Komisyonu bu haftanın başlarında, borsaların müşterilerini beklenen kapanış tarihi hakkında bilgilendirmesi ve fiili kapanıştan en az bir hafta önce borsadan fonlarını çekme prosedürleri konusunda onlara rehberlik etmesi gerektiğini belirtti.

Bu yeni yasalar yüzünden, Güney Kore’de çalışan hemen hemen her borsanın kapanması bekleniyor. Şu an sadece dört kripto para borsası kayıt yaptırdı ve yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesinden sonra tam hizmet sunmaya devam edecek olan Kore bankalarıyla ortaklık kurdu.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *