«
Google

Google, popüler altcoin’in NBA Top Shot pazar yerinin geliştiricisi Dapper Labs ile çok yıllı bir ortaklık imzalayarak blok zinciri alanına girdi.

Dünyanın en büyük arama motoru Google’ın Cloud hizmeti, NBA Top Shot pazarını geliştiren blok zinciri tabanlı bir şirket olan Dapper Labs ile ortaklık kurdu. Google, Dapper’s Flow blok zincirini ölçeklendirmeye yardımcı olmak için gerekli desteği sağlayacağını açıkladı.

Forbes tarafından 14 Eylül’de bildirildiği üzere Google, Dapper Labs ile ortaklık kurarak blok zinciri alanındaki ilk adımlarını atmaya karar verdi. 2018 yılında kurulan Dapper Labs, Kanada merkezli bir blok zinciri şirketidir ve en iyi takas edilemeyen token’lar (NFT) için NBA Top Shot pazarını yaratmasıyla tanınmaktadır. Google, bulut hizmeti aracılığıyla Dapper Labs’ın Flow blok zincirinin (Yerel altcoin’i FLOW) ölçeklenmesine yardımcı olmak için bir ağ operatörü olarak hizmet edecek.

 

NBA Top Shot dışında, Flow şu anda CryptoKitties dahil olmak üzere diğer popüler uygulamaları da desteklemektedir. Üzerinde çalışan 2.000’den fazla geliştiriciye sahiptir ve Google Cloud’un hizmetleri, onların Flow erişim düğümlerine daha düşük gecikmeyle bağlanmalarını sağlayacaktır. Google Cloud Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı Janet Kennedy, geliştiricilerin enerji tüketim seviyelerine bağlı olarak platformlarına hangi bölgelerin güç sağlayacağını seçebileceklerine söz verdi.

 

Öte yandan Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou, blok zinciri teknolojisinin şu anda tüketicilerin neler olduğunu anlamaya başladığı iPhone döneminde olduğunu söyledi. Dapper Labs’ın bu yılın başlarında 300 milyon dolardan fazla para topladığını belirtmekte de fayda var. Finansman turuna katılanlardan bazıları Michael Jordan, Kevin Durant, Klay Thompson, Will Smith ve Ashton Kutcher’dı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *