«
Kripto

Eter gibi alternatif kripto para birimleri (altcoinler) yeni yüksek fiyatlara yükseldikçe Bitcoin’in ticaret hacmi geçen hafta düşmeye devam etti. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan BTC, geçen hafta ETH’deki %1,5’lik ve Solana’nın SOL tokenindeki %17’lik artışa kıyasla yaklaşık %2 düştü.

FxPro analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada, “Kripto para piyasasındaki aktif spekülatörler, küçük dalgaları sürmeye çalışarak bir madeni paradan diğerine atlıyor” dedi. “Gelgit dönüyorsa, bu pozitif toplamlı bir oyundur; yani, kripto piyasasının genel kapitalizasyonu artıyorsa, ”diye yazdı Kuptsikevich.

Bazı analistler, Bitcoin’in önümüzdeki hafta altcoinlerdeki yükselişi yakalamasını bekliyor ve bu da BTC’nin fiyatını 64.000 dolarlık direnci aşabilir.

İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’ta bir tüccar olan Will Morris, “Tarihsel olarak, geleneksel pazarlar ve kripto piyasası ile biraz gecikmeli pozitif bir korelasyon oldu ve bu da dijital varlıklar için Kasım ayı için bir durum oluşturmaya yardımcı oldu” dedi. CoinDesk’e bir e-posta.
son fiyatlar

Bitcoin (BTC): 60,956.33, -%0.30
Eter (ETH): 4,484.81, -0.01%
S&P 500: 4.697.53, +%0.37
Altın: 1.817.17, +1.44
10 yıllık Hazine faizi %1,45’te kapandı

Yatırımcılar ayrıca Coinbase’in (NASDAQ: COIN) 9 Kasım’daki üçüncü çeyrek kazanç raporunu da izleyecekler. Kripto borsası, azalan ticaret hacmi nedeniyle ikinci çeyrekte olumsuz bir kazanç sürprizi sundu. Kripto para borsasının hisseleri, aynı dönemde bitcoin’deki %10’luk ve ether’deki %25’lik artışa kıyasla, geçen ay yaklaşık %40 arttı.
Hisse senetleri ile Bitcoin korelasyonu yükseliyor

Bitcoin’in S&P 500 ile korelasyonu geçen ay yükselmeye devam etti ve yatırımcıların risk iştahının güçlü kaldığını gösteriyor. Öte yandan, bir zamanlar güvenli yatırımlar olarak görülen Hazine bonolarına olan talep, artan enflasyon ve yavaşlayan ekonomik büyüme beklentileri nedeniyle düşüş gösterdi.

Aşağıdaki grafik ayrıca bitcoin ve uzun vadeli Hazine bonoları arasındaki azalan korelasyonu da göstermektedir. Benzer bir dinamik, 2019’da kripto ayı piyasasının istikrara kavuştuğu ve para politikasının daha uyumlu hale geldiği, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi varlıklara fayda sağlayan (riskli olduğu düşünülen) zaman meydana geldi.

Şimdilik, yatırımcıların daha sıkı para politikası sonucu yükselen faiz oranlarına daha duyarlı olan uzun vadeli varlıklardan uzaklaştıkları görülüyor. Bu senaryoda, yatırımcılar riske maruz kalmalarını azalttıkça bitcoin, hisse senetleri ve uzun vadeli tahvilleri içeren korelasyonlar yükselebilir.

Ayrıca, 2020 koronavirüs pandemisi gibi kriz dönemlerinde, bitcoin ile S&P 500 arasındaki korelasyon önemli ölçüde artabilir.

 

Altcoin toplaması

CoinDesk’ten Jamie Crawley, Bitcoin Cash’in dolandırıcılık amaçlı basın açıklamasıyla kısa bir süreliğine yükseldi: Bitcoin Cash (BCH), Cuma günü sahte bir basın açıklamasının halka açılmasından sonra 15 dakikadan kısa bir sürede %4,6 artarak 630,70 dolara yükseldi. Açıklama, ABD süpermarket devi Kroger’in bu yıl yıl sonu tatil sezonunda kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayacağını belirtti. Ancak, PR Newswire’da yayınlanan ve Kroger’in web sitesinde yer alan haber, bir sözcünün bunun sahte haber olduğunu onaylamasının ardından hızla yayından kaldırıldı. BCH fiyatı tekrar düştü ve yazının yazıldığı sırada 601,74 dolarda kaldı.
Argo blockchain hisseleri, işçiler kamuya açık olmayan bilgileri paylaştıktan sonra düşüyor: Londra merkezli kripto madencisi Argo Blockchain’in (ARBK) hisseleri, şirketin bir dosyada bazı çalışanların yanlışlıkla potansiyel olarak maddi olmayan bilgileri ifşa ettiğini söylemesinin ardından Cuma günü %5’e kadar düştü. CoinDesk’ten Aoyon Ashraf, bir konuşmada halka açık bilgiler olduğunu bildirdi. Dosyaya göre, tartışma, şirketin hash gücündeki veya bilgi işlem gücündeki potansiyel artış ve Teksas’ta planlanan tesisini kurmanın beklenen maliyeti hakkında bilgi içeriyordu. Argo, Eylül ayında Amerikan emanetçi hisselerini Nasdaq’ta listeledi; listeden bu yana kabaca %3 arttılar.
FTX, Lightspeed, Solana Ventures Web 3 oyunlarına 100 milyon dolar yatırım yapacak: FTX, Lightspeed ve Solana Ventures Web 3 oyun geliştirmeye 100 milyon dolar yatırım yapıyor, CoinDesk’ten Eli Tan bildirdi. Finansman, yeni oyunların geliştirilmesine ve Solana’nın blok zincirinin mevcut oyunlara entegrasyonuna yardımcı olarak, oyun içi ekonomiler yaratarak, takas edilemeyen jetonlar (NFT) ve Solana cüzdan ödemeleri etrafında dönecek. FTX ve Lightspeed, oyun stüdyosu Faraway için 21 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük ederek, girişim şimdiden ilk yatırımını yaptı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *