«
Gamefi̇

GameFi Nedir? Game ve DeFi sözlerini tek isimde birleştiren GameFi, kullanıcıların oyun oynayarak kar elde edebilecekleri finansal düzeneklerin oyunlaştırılmasıdır. Bu bölüm için bir öbür tanınan terim ise Play to Earn modelidir. Yüzeyde, anahtar söz “oyun”dur, lakin özünde “finans” Blockchain’ler için en değerli şeydir.

Gamefi Baybilen Kripto Haber

Çok uzak olmayan bir zamanda, bir dizi blockchain Ethereum’un hakimiyetini sorgulamaya çalışırken, Defi bölgesi kaynarken, Axie Infinity Sport’un büyük başarısından sonra, insanlar oyun geliştirme (nakit) ile oyun pazarına bir kez daha bakmaya başladılar. İkincisi, DeFi ve Cefi’den sonra, tüm gözler “GameFi”olarak bilinen yepyeni bir fikir üzerinde. Peki GameFi nedir? Bu zamanın makalesinde keşfedelim.

GameFi nedir?

GameFi, müşterilerin video oyunlarına katılarak gelir elde edebilecekleri gamified bir para sektörü olan oyun ve Defi’nin bir karışımıdır. Bunun bir kısmı “oyun”, ancak özünde” finans ” müşteriler için en önemli faktördür.

Bu süre başlangıçta Yearns kurucusu Andre Conje tarafından Eylül ayının son 12 ayında icat edildi. Sonra, Conje ” ben mali kapsama oynarken uygulayabilirsiniz, ben çok heyecanlanıyorum. Paranız bu zor sporda bir cihaza dönüşüyor. Şimdiye kadar tradfi’yi klonladık, daha sonra Gamefi’ye geçeceğiz. “

GameFi nasıl çalışır?

GameFi çılgınlığı gayri resmi oyun ekosistemini değiştirdi. Müşterilere karlı ödüller kazanma alternatifi sunarak, oyun oynamak oyuncular için nakit israfı değil, zenginlik yaratmakla ilgilidir. NFT yaz sezonu 2021, bir dizi kripto tabanlı video oyunu ve bir fırtına gibi token fiyat artışları ile bir GameFi yaz sezonu oldu.

AXS belirtecinin fiyat artışı ile Axie Infinity çılgınlığına işaret etmemek mümkün değil. Dappradar’dan elde edilen veriler, son 30 günde Axie Infinity’de 271.000’den fazla enerjik müşteri olduğunu gösteriyor. Bu sevilen Ethereum tabanlı kripto oyun platformu, geçtiğimiz ay 220 milyon doların üzerinde gelir elde etti ve Token Terminal’e göre Ethereum ile birlikte tüm Defı ve blockchain protokolleri arasında yüksek gelir üreteci oldu.

GameFi çevresi, inşaatçılara, yaratıklarla, olaylarla, nesnelerle ve hatta oyun içi ekonomilerle dolu kendi parmaklarıyla yepyeni bir evren ve dünya yaratmak için sonsuz alternatifler sunar. Oyuncular, oyun içi eylemlerden gelir elde etmek ve onları birçok spor avantajıyla teşvik etmek için sonsuz potansiyele sahiptir. Çekici bileşenler, büyüleyici spor grafikleri, jeton fiyatlarındaki artış ve gerçek nakit için gizli araçları içerir.

Bu spordaki karakterlerin sadeliği ve sevimliliğinin ardında, Gamefi‘nin birçok özelliği, oyuncuları her şeyin tek bir sporda toplandığı karmaşık, ancak basitleştirilmiş bir para mekanizmasına doğrudan getirmedi. .

Her şey GameFi ile ilgili, can sıkıntısını ortadan kaldırmak ve oyunla zenginlik yaratmanın sofistike mekaniğini değiştirmek. Değer, gamefi’nin ana fikridir, “oyun ” yeri “iş” ve “kazanç”a sorunsuz bir şekilde akar. Oyuncuları gerçek değerli kripto para birimleriyle ödüllendirmek, ek olarak ekstra ve ekstra bireyleri cezbetmek için tekil bir düşüncedir.

Nft’ler, bir DeFi mekanizmasının dişlilerini yağlamak için kullanılabilecek büyüleyici nesnelere dönüştükçe, içsel değer kazanırlar ve hem koleksiyonculardan hem de koleksiyonculardan ekstra dikkat çekmeye başlarlar. Ve gamefi’nin oyun ve finans arasındaki izleri bulanıklaştırmasıyla, oyun içi finansal sistemin sadece gerçek finansal sistemi taklit etmediği, hatta onu aştığı görülüyor. Zamanla, gamefi ve DeFi, perakendeciler giderek daha fazla dijital mağazalarda merkezi olmayan parasal mülk satın aldıkça ve teşvik ettikçe değişebilir.

Bazıları için, oyun ve kripto karışımı iyi bir evlilik gibi görünebilir. Ancak ateş karşısında, görüşler aslında birleştirilir.

Nicel ticaret ajansı Efficient Frontier’in Genel Müdürü Andrew Tu,” kripto kitlesel bir pazar kullanım durumu arıyordu ” dedi. Oyun, insanların uzun zamandır yutturduğu bir alandır. Bu, herkesin girebileceği ilk alandır ve kripto para birimleri veya blockchain hakkında derin bir anlayış kullanmaz. “

Axie Infinity ayrıca, blockchain video oyunları için etkili bir kullanım durumu olduğunu doğrularken, yeni gelenlerin evine giden yöntemi ortaya koyarken, her taklitçi mükemmellik yaratamaz. Bu nedenle, axie’nin gelecek yıllardaki başarısıyla, Activision Blizzard veya EA (Electronic Arts) gibi dev oyun firmalarının bölgeye adım atacağı ve blockchain video oyunlarını bol miktarda tanımlayacağı şüphesizdir. Ancak, sahte video oyunları, soyguncu alıcılar ve kumarbazlar geliştirmek için bu çılgınlıktan yararlananlar bile olacak. Bu yüzden paranızı bir göreve yatırmaya karar verirseniz çok dikkatli olun!

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *