«
Fiyat-Analizi-Btc-Eth

Bitcoin (BTC) teknik analiz

Btc 1 Baybilen Kripto HaberBTC, 13 Eylül’de 20 günlük EMA’dan (47.061 dolar) bir kez daha geri çekildi ve bu, yatırımcıların rallide satış yaptığını gösteriyor. Teknik indikatörlerden, düşen 20 günlük EMA ve 43’ün altındaki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Analiste göre Bitcoin boğaları 42.451,67 doları savunmak yükümlü, çünkü ihlal edilmesi durumunda, BTC ayıları 37.332.70 ile 36.670 dolar destek bölgesin hedefleyebilir. Böyle bir hareket, güçlü bir toparlanma şansını azaltabilir ve BTC fiyatını birkaç gün boyunca bir aralıkta tutabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 42.451.67 dolardan geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmek için bir girişimde daha bulunacak. Mevcut seviyeye oranla, 47.400 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre 50.500 dolar ile 52.920 dolar arasındaki genel direnç bölgesinin yeniden test edilmesi için kapıları açabilir.

 

Ethereum (ETH) teknik analiz

Ethereum Baybilen Kripto HaberEthereum, son birkaç gündür MA’lar arasında sıkışıp kaldı. Bu, boğaların 50 günlük SMA’ya (3.129 dolar) düşüşlerde alım yaptığını ve ayıların 3.413 dolarda satış yaptığını gösteriyor. Şimdi, 20 günlük EMA kademeli olarak düşüyor ve RSI 46’nın altına düştü, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekerse, analiste göre ETH daha fazla satışa tanık olabilir ve bu da 3.000 dolara düşüşle sonuçlanabilir. Bu, boğalar için önemli bir destek çünkü bunun altında bir kırılma panik satışına neden olabilir. Aksine, fiyat 50 günlük SMA’dan geri dönerse, boğalar fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. 3.567.06 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, avantajı boğaların lehine çevirebilir. Alıcılar daha sonra fiyatı 4.000 dolara itmeye çalışacaklar.

 

Cardano (ADA) kritik dirençleri test ediyor

Cardano Coin Nedir 1024X576 1 Baybilen Kripto HaberCardano (ADA), 7 Eylül’de 50 günlük SMA’dan (2,16 dolar) sıçradı ve 11 Eylül’de 2,57 doların üzerine çıktı. Sonra ayılar fiyatı 2.47 doların altına çekti ve düşen 20 günlük EMA ile negatif bölgedeki RSI, ayıların güçlü olduğunu gösteriyor. Şimdi, satıcıların fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekmesi durumunda, analiste göre düzeltme bir sonraki desteğe 1,94 dolarda derinleşebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 50 günlük SMA’dan geri dönerse, boğalar fiyatı 2.97 ile 3.10 dolar arasında genel direnç bölgesine doğru itmek için bir girişimde daha bulunacaklar

 

Ripple (XRP) teknik analiz

Xrp Baybilen Kripto HaberRipple şu anda MA’lar arasında sıkışmış durumda. Boğaların fiyatı 1.13 dolar üzerine çıkaramaması, kısa vadeli trader’lerin kar rezervasyonunu çekti. 20 günlük EMA geri döndü ve RSI 45’in altına düştü, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (1.03 dolar) altına çekerse, analiste göre XRP fiyatı 7 Eylül gün içi düşük seviyesi 0.95 dolara meydan okuyabilir. Bu desteğin altında inmek, yükseliş trendinin sona erebileceğini gösterecektir. Bu, analiste göre 0,75 dolara daha fazla kayma için kapıları açabilir. Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut seviyeden sekip 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır. Boğalar daha sonra fiyatı 1.35 ile 1.41 dolar arasında genel direnç bölgesine itmeye çalışacak.

 

Solana (SOL) fiyatı keşif modundan çıktı

Solana 1 Baybilen Kripto HaberSolana (SOL), keşif modunun ardından, şu anda güçlü bir yükseliş trendinde düzeltme yapıyor. Trend çizgisinin altındaki kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösteriyor. Analiste göre SOL fiyatı şimdi 141 doları hedefleyebilir. Ancak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, hissiyatın pozitif kaldığını ve trader’lerin düşüşlerde biriktiğini gösterir. Boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak ancak muhtemelen trend çizgisinde sert bir dirençle karşılaşacaklar. Diğer yandan, fiyat trend çizgisinden düşerse, analiste göre SOL 20 günlük EMA’ya gerileyebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, fiyatı 123.43 dolar seviyesindeki %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine indirebilir. Pozitif yönde, trend çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre ATH seviyesi olan 216 doların yeniden test edilme olasılığını artıracaktır.

 

Polkadot (DOT) teknik analiz

Polkadot Baybilen Kripto HaberPolkadot (DOT), 12 Eylül’de 35.68 dolar direncinin üzerine çıkarak boğaların yükselişi sürdürmeye hevesli olduğunu gösterdi. Yükselen MA’lar boğaları destekliyor ancak RSI’daki negatif sapma, yükseliş momentumunun yavaşlayabileceğini gösteriyor. Ayılar şu anda direnç çizgisinin yakınında sert bir meydan okuma oluşturmaya çalışıyor, ancak boğalar bölgeyi savunabilirse, genel direncin üzerinde bir kırılma olasılığı artabilir. Bu, analiste göre 41.40 dolar ve ardından 46.83 dolara bir ralli için DOT fiyatının önünü açacaktır. Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın (30.34 dolar) altına gerilerse, DOT kırılma seviyesini 28.60 dolarda tekrar test edebilir. Bu seviyeden yapılacak alımlar, boğaların düşüşlerde birikmeye devam ettiğini, ancak bunun altında bir kırılma ayıların DOT’ta 24.68 dolara hedeflemesine neden olabilir. Fiyat 28,60 doların altında kalırsa, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterir.

 

Dogecoin (DOGE) teknik analiz

Dogecoin Baybilen Kripto HaberDOGE fiyatı son birkaç gündür MA’ların altında işlem görüyor. Bu durum, boğaların mevcut seviyelerden alım yapmak için acele etmediğini gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 0,21 dolardan güçlü desteğin altına düşürmeye çalışacak. Teknik kısımda, 20 günlük EMA geri döndü ve RSI negatif bölgeye düştü, bu da ayıların üstünlüğü olduğunu gösteriyor. 0,21 doların altında bir kırılma ve kapanış, analiste göre fiyatı kritik desteğe 0,15 dolardan çekebilir. Alternatif olarak, fiyat 0,21 dolardan geri dönerse, boğalar yine DOGE fiyatını MA’ların üzerine itmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa analiste göre düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanma, düzeltmenin bitebileceğinin ilk işareti olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *