«
Top-3-Altcoin-September

Bugün Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin gibi her büyük para biriminin ortak bir yanı var – başlangıçları sırasında dolar üzerinden pennies ticareti yapıyorlardı. Artık ana akım haline geldikleri için, büyük piyasa değerleri, fiyatlarının kısa sürede çok hızlı yükselmesini engelliyor. Ancak Bitcoin’in başarısından sonra piyasaya sürülen alternatif kripto para birimleri olan altcoinler için aynı şey söylenemez.

11.000’den fazla altcoinin büyük bir kısmı çekiş kazanmak için mücadele ediyor. Ancak bu, yüksek risk ve yüksek ödül sunan kaba elmas için söylenemez. Şimdi bu en iyi altcoinlerin yatırımcıların dijital cüzdanlarını nasıl derinleştirebileceğine bakalım. Son birkaç yılda dört haneli yüzde getirileri zaten gerçekleştirdiler.

1. Avalanche / Avax
Ethereum gibi, Avalanche (CRYPTO:AVAX) akıllı bir sözleşme, programlanabilir para simgesidir. Ancak işlemleri bir saniyeden daha kısa sürede halledebilirken, Ethereum ağındaki işlemler dört saat kadar sürebilir.

Buradaki ilerlemenin önemli etkileri var. Avalanche, ChainLink gibi bir oracle jetonunun yardımıyla akıllı sözleşmelerin yürütülmesini gerçek dünya API’sine bağlayabilir. Bu, tarafların gelecekteki fiyatlar, borsa verileri, hava durumu tahminleri, son dakika haberleri vb.

Kripto yatırımcılarının yeniliği zaten yakalaması şaşırtıcı olmamalı. Token, Eylül 2020’deki başlangıcından bu yana şaşırtıcı bir şekilde %2,440,38 oranında geri döndü. Dahası, token, Ethereum gibi enflasyonist değil. Gelecekte sermaye girişlerinin yalnızca tokenin fiyatını yukarı çekeceğini varsayıyorum. Belirteç maksimum 720 milyon arza sahiptir. Ayrıca Avalanche ağı, her işlemde ücretlerinin bir kısmını yakar. Ağ yayına girdiğinden beri 180.000’den fazla jeton yakıldı.

2.Pirate Chain 

Korsan Zinciri (CRYPTO:ARRR), popüler sosyal platform Discord’daki bir sunucudan kaynaklanan bir gizlilik parasıdır. O zamandan beri, madeni para iki yıldan biraz fazla bir sürede %3,212,44 getiri ile yükseldi. Madeni para, Bitcoin’in değiştirilemezlik sorununu çözmede çok önemli bir rol oynar.

Bitcoin’in kökeni sırasında, birçok kullanıcı yasadışı faaliyetlerde bulunmak için kripto para birimine akın etti. Bununla birlikte, Chainalysis gibi gelişmiş blok zinciri araştırma firmaları artık suçluların cüzdan adreslerini halka açık defterdeki kayıtlarla eşleştirerek onları tanımlayabilir. Bir adım daha ileri giderek, şirketler daha sonra bu Bitcoin’leri “kusurlu” olarak işaretlemek için kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapabilir. Aklanmış Bitcoin’leri alan yeni yatırımcılar, madeni paralarının geçmişinden habersiz olmalarına rağmen düzenleyici inceleme alabilirler.

Pirate Chain, dış gözlemcileri korumak için sıfır bilgili kriptografiyi (zk-SNARK) kullanır ve aynı zamanda bir blockchain kamu defterine sahiptir. Sonuç olarak, bir işlemin tarafları istedikleri zaman para gönderip alabilir, ancak başka hiç kimse işlem yapılan tutarı, cüzdan adreslerini veya cüzdan bakiyelerini göremez.

Ayrıca Pirate Chain, gecikmeli bir çalışma kanıtı (PoW) algoritması kullanarak kendisini siber saldırılara karşı korur. ARRR işlemleri yalnızca yerel Korsan Zinciri ağında değil, aynı zamanda Komodo ve Bitcoin blok zincirlerinde de noter tasdiklidir. (Madenciler de işlemlerin doğasını göremezler.)

Bu nedenle, bir bilgisayar korsanının defterini değiştirmesinin tek yolu, astronomik miktarda hash hızı gerektiren ARRR, Komodo ve Bitcoin blok zincirlerine karşı aynı anda %51 saldırısı başlatmalarıdır. Genel olarak, yüksek gizlilik özelliği, siber saldırılara karşı sanal bağışıklığı ve sınırlı tedariki (toplam 200 milyon jetonun 185 milyonu basılmıştır) nedeniyle Pirate Chain, yatırımcıların dikkate alması gereken ilgi çekici bir kripto para birimidir.

3. iExec RLC
iExec RLC (CRYPTO:RLC), isteğe bağlı, merkezi olmayan bulut bilişim hizmetleri sağlayan yenilikçi bir belirteçtir. Kullanıcılar, bilgi işlem kapasitesi sağlamak ve bunu yaptıkları için RLC belirteçlerinde ödüller almak için makinelerini iExec ağına bağlayabilir. Ayrıca hem uygulama hem de veri sağlayıcılar hizmetlerinden ağ üzerinden para kazanabilirler.

Akademik bir projeden daha fazlası. Şu anda, iExec RLC’nin arkasındaki şirket, bulut bilişimde veri güvenliğini geliştirmek için Alphabet’in Google ve IBM ile işbirliği yapıyor. Diğer tokenlere benzer şekilde, iExec RLC enflasyonist değildir ve maksimum 87 milyon arza sahiptir. Token, 2017’deki başlangıcından bu yana 1.048,9 oranında geri döndü.

Bu makale, bir Motley Fool premium danışmanlık hizmetinin “resmi” tavsiye pozisyonuna katılmayabilecek yazarın görüşünü temsil etmektedir. Biz rengarenk! Bir yatırım tezini sorgulamak – kendi tezimizi bile – yatırım konusunda eleştirel düşünmemize ve daha akıllı, daha mutlu ve daha zengin olmamıza yardımcı olacak kararlar almamıza yardımcı olur.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *