«
Ethereum

Blockchain analitik firması IntoTheBlock’a göre Ethereum (ETH), merkezi borsalardan rekor bir oranda dışarı aktarılıyor. IntoTheBlock, Twitter’da Çarşamba günü 1,2 milyar dolarlık ETH’nin merkezi borsalardan dışarı aktarıldığını söyledi. Firma ayrıca, ETH çıkışlarının en son 1 milyar doları aştığında, Ethereum’un değerinin bir ay içinde fırladığını da belirtiyor.

“En son 1 milyar dolarlık ETH Cex’lerden (merkezi borsalar) çıkarıldığında, Ethereum 30 gün içinde yüzde 60 yükseldi”

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para, son 24 saatte yüzde 3,7 düşüşle 3.437 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, CoinGecko’ya göre, önde gelen akıllı sözleşme platformu son 30 günde yüzde 13’ün üzerinde artış gösterdi.

IntoTheBlock ayrıca, Ethereum’un Nasdaq borsa endeksi ile yüksek bir korelasyon gösterdiğini vurgulayarak, ETH’nin daha yüksek riskler ve daha yüksek ödüller ile geldiğini öne sürüyor.

“Ethereum, riske dayalı bir bahis olarak fiyatlandırılıyor gibi görünüyor. ETH, daha yüksek potansiyel/riskli yatırımlarla bağlantılı olma eğiliminde olan Nasdaq ile yüksek bir korelasyon gösterdi.”

Blok zinciri analiz firması, Bitcoin’in (BTC) aksine, Dow Jones Industrial Average (DJIA) ve altın ile yüksek bir korelasyona sahip olduğunu ekliyor. Birine daha yakın bir puan, iki varlık arasında yüksek bir korelasyon olduğunu gösterir.

“BTC, 0,74 korelasyonuyla şaşırtıcı bir şekilde DJIA’YA yaklaştı ve altınla olan yüksek 0,64 korelasyonundan bahsetmeye değer görünüyor.”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada, 47.289 dolardan işlem görüyor ve geçtiğimiz ay yüzde 6’dan fazla artmasına rağmen son iki haftada yüzde 4’ten fazla düştü. IntoTheBlock ayrıca, Bitcoin ağının 24 ay içinde en büyük günlük BTC işlemini kaydettikten sonra canlandığını ve kurumsal faaliyetin arttığını öne sürüyor.

“Bitcoin’deki büyük işlemler, iki yıldan beri ilk kez günde 10 milyon BTC’ye ulaştı.

Kurumsal aktivite yükseliş trendinde görünüyor.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *