«
Vitalik

Vitalik Buterin Twitter Takipçilerine Ethereum’u Geçmeyi Tercih Ettikleri Kriptoyu Sordu — Cardano, Tron Favori

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Twitter’da takipçilerine 2035 yılındaki tüm işlemlerin ve tasarrufların %80’inin tek bir para biriminde olup olmadığını ve hangi para birimi olmasını tercih edeceklerini sordu. Onlardan bitcoin, cardano, solana, tron ve Binance madeni para dahil bir dizi kripto para birimi arasından seçim yapmalarını istedi.

Vitalik Buterin’in Kripto Para Birimi Twitter Anketleri
Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Perşembe günü Ethereum topluluğu için Twitter’da bir çift anket düzenledi. “2035’te uyanıyorsunuz ve dünyadaki tüm işlemlerin ve tasarrufların %80’i ETH olmayan tek bir para biriminde. Hangisi olmasını tercih edersin?” O yazdı.

Buterin ilk tweetinde takipçilerinden BTC, USD, SOL ve ADA arasından seçim yapmalarını istedi. İkinci tweet, TRON, BNB, CNY ve NEO arasından seçim yapmalarına izin veriyor. 24 saat sonra, ilk anket 600.697 oyla, ikincisi ise 358.743 oyla sona erdi. Cardano (ADA) ilk anketin sonuçlarında ilk sırada yer alırken, onu bitcoin (BTC) ve solana (SOL) takip ediyor. Tron (TRON), ikinci anketin sonuçlarında ilk sırada yer alırken, onu Binance coin (BNB) ve neo (NEO) takip ediyor.

Poll Baybilen Kripto Haber

Buterin’in ilk anketi, sabit paralar hariç, piyasa değerine göre en iyi kripto para birimlerini içeriyor. Yazma sırasında, en büyük kripto para birimi olan bitcoin, Bitcoin.com Markets’ten alınan verilere göre 821 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. Beşinci en büyük kripto para Solana 47 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken, yedinci en büyük kripto para olan cardano 42 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Top Crypto Baybilen Kripto Haber

Buterin’in ikinci anketi, 83 milyar dolarlık piyasa değeri olan üçüncü en büyük kripto para birimi Binance Coin’i içeriyor. Tron’un piyasa değeri 7 milyar dolar, neo’nunki ise 2 milyar dolardan az.

Ethereum kurucu ortağının anketleri eğlenceli görünüp sosyal medyada çok sayıda yorum ve beğeni toplarken, insanlar Buterin’in bu tür anketleri yayınlama nedenlerini, dahil ettiği kripto para birimlerinin seçimini, oyların botlar tarafından yapılıp yapılmadığını ve %80’inin bu tür anketleri yayınlama olasılığını sorguladı. işlemler tek para biriminde olacaktır.

Bitcoin tüccarı Tone Vays, “Vitalik yeni bir iş mi arıyor?” yorumunu yaptı. Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, şunları söyledi:

Bu sonuçlar….. vahşi.

Anketlere yanıt olarak Vitalik’in Twitter takipçileri tarafından önerilen diğer kripto para birimleri arasında XRP, dogecoin (DOGE), shiba inu (SHIB) ve polkadot (DOT) yer alıyor.

Bu arada, birkaç kişi Buterin’in anketlerinin sonucunun yalnızca takipçileri ve Twitter kullanıcıları arasındaki belirli kripto para birimlerinin popülaritesini yansıttığını ve gerçek dünyadaki belirli bir kripto para biriminin popülaritesi üzerinde hiçbir ilgilerinin olmadığını vurguladı. Ancak Bank of America, Solana’nın Ethereum’dan pazar payını alabileceğine inanıyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *