«
Usdt

USDT’deki değişen ticaret kalıpları, Çin’in kripto para madenciliği ve ticaretine yönelik son baskısının sonucu olabilir.

Yeni bir rapora göre, Tether stabilcoin USDT’nin Ethereum blok zincirindeki günlük kullanımı, muhtemelen Çin’in kripto para birimi ticaretine yönelik baskıları ve USDT kullanıcılarının diğer blok zincirlerine geçişi nedeniyle Asya çalışma saatlerinden Avrupa ve ABD piyasa saatlerine doğru biraz daha geç değişti.

Geçen yıl, Ethereum’daki çoğu USDT (%0) etkinliği, koordineli evrensel saatle 2:00 ile 14:00 arasında gerçekleşti ve bu süre zarfında, 6:00 ile 8:00 UTC arasındaki dönem en yoğun dönemdi. Blockchain analiz firması Coin Metrics. Ancak bu yıl 2:00 – 6:00 UTC arasında daha az ve 15:00 – 20:00 UTC arasında daha fazla kullanım oldu.

Ether Baybilen Kripto Haber

Yatırımcılar haftanın yedi günü 24 saat kripto ticareti yapabilir, ancak herhangi bir bölgedeki tüccarların aktif olduğu zamanlar için yerel borsa saatleri bir vekil olarak kullanılabilir.

Coin Metrics’e göre, USDT’nin Ethereum üzerindeki günlük kullanım düzeninin değişmesine çeşitli faktörler katkıda bulunmuş olabilir; bazı ticaret faaliyetlerinin Ethereum’dan daha düşük ücretler sunan Tron ve Solana gibi diğer blok zincirlerine kayması da dahil.

Ayrıca, Çin kripto yasağını yinelediğinden ve Mayıs ayında kripto madenciliğini çökertmeye başladığından, kripto madencilerinin ve yatırımcıların göçü Asya merkezli USDT aktivitesinde düşüşe yol açmış olabilir. Ancak Coin Metrics, bu göçün Mayıs’tan önceki değişiklikleri açıklamayacağını belirtti.

Ethereum üzerindeki USDT’nin, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde giderek artan bir şekilde teminat olarak kullanılması da mümkündür.

Buna karşılık, rakip dolar bağlantılı stabilcoin USDC, ABD piyasa saatlerine uygun olarak çoğu kullanımı 14:00 ile 22:00 UTC arasında görüyor. Bitcoin ve eter etkinliği gün boyunca daha eşit dağılır.

Usdc Balance Udpate Frequency Baybilen Kripto Haber

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *