«
Robert-Kiyosaki

Rich Global ve Rich Dad Company’nin kurucusu Robert Kiyosaki, kısa süre önce takipçilerine tarihin en büyük çöküşünden önce Ethereum’a (ETH) yatırım yapmalarını söyledi. Böylece Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, en çok tercih ettiği yatırım araçları olan Bitcoin, altın ve gümüşe ek olarak ETH’yi de ekledi.

Milyoner iş adamı ve yazar, bu hafta başlarında Twitter’da uyarıda bulunmuştu. Attığı tweet’ler ile ABD’nin mevcut durumu ve Evergrande’nin borcu göz önüne alındığında, küresel finans piyasaları için son derece karamsar bir tahmin yapmıştı.

“ABD Hükümetinin parası bitti. Ekonomik kapanma yaklaşıyor. Demokratlar bu yüzden Cumhuriyetçileri suçluyor. Evergrande, 200 şehirde 800 proje ile Çin’in en büyük emlak geliştiricisi, parasız kaldı. Mesajı aldınız mı? Tarihin en büyük çöküşünden önce altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum alın. Dikkatli olun.”

Kiyosaki, enflasyon nedeniyle fiat para birimlerine karşı isteksizliği ve bir değer deposu olarak hisse senetleri, gayrimenkul ve metalleri tercih etmesiyle tanınıyor. Bir süre önce Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı ve hatta bu yıl BTC sert bir düşüş yaşadığında daha fazla satın almayı düşündüğünü açıklamıştı.

Bununla birlikte, Kiyosaki’nin son attığı tweet, Ethereum’a olan güvenini belirtmesi açısından önemli oldu. Ethereum fiyatı kısa vadede genellikle Bitcoin’den daha düzensiz hareket etmektedir. Ancak, günün sonunda BTC ile beraber yukarı yönlü hareketini gerçekleştirmektedir.

Kiyosaki: Tartışmayı Bırakın, Satın Almaya Başlayın

Kiyosaki için yatırım yaptığı varlık türü neredeyse önemsizdir. Asıl amacı, kaçınılmaz olarak gördüğü fiat ve geleneksel para sisteminin çöküşünden kaçmaktır. Bu konudaki duygularını bu yılın Mart ayında dile getirmişti. O zaman da kişisel olarak Ethereum’a yatırım yaptığını açıklamıştı.

“Bu yüzden çok fazla altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğum için minnettarım ve tartışmaya girmiyorum. Peter Schiff her zaman altın ve gümüş hakkında tartışıyor ve Max Keiser’ın da karşı çıkması gerekiyor ve bence tartışmaları anlamsız. Şu anda alabildiğin kadarını al çünkü hükümet berbat durumda. Mahvolduk. Bütün ekonomimiz alt üst oldu. O kadar derinden borcumuz var ki, bataklığa batmak gibi ve siz altın, gümüş, Bitcoin hakkında tartışıyorsunuz. Sadece bir şeyler satın alın.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *