«
Ethereum-Rakip
Kripto para piyasasında Guy olarak bilinen analist, Ethereum (ETH) rakibi bir altcoin projesine dikkat çekti. Uzman, altcoin’in mevcut fiyatının üç katına kadar yükselebileceğini söylüyor.

Analist, Terra (LUNA)’nın bu avantajına dikkat çekiyor

Guy, yeni bir YouTube videosunda 1,92 milyon abonesine Terra’nın (LUNA) yüzde 284’e kadar yükselebileceğini belirtti. Guy’a göre, ralli öncelikle Terra’nın ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’i olan TerraUSD’nin (UST) popülaritesinden kaynaklanacak. Analiste göre, LUNA’nın devasa bir piyasa değeri var. Ancak UST’nin kullanılabilirliği ve popülaritesi, LUNA’nın 150 ila 200 dolar arasında bir fiyata ulaşarak, 2-3 kat daha artmayı başarabileceği anlamına geliyor. Analist, kripto piyasasının geri kalanı düşüşe geçtiğinde LUNA yükselişe geçtiğini vurguluyor. Altcoin, an itibariyle 48.68 dolardan işlem görüyor.
Analist, ”Altcoin LUNA, kripto piyasası çöktüğünde yükselme eğiliminde. Bu durum, muhtemelen şu anda neredeyse bir düzine Blockchain’de bulunan ve çoğu büyük borsada işlem gören UST stabilcoin’e olan artan talepten kaynaklanıyor. LUNA’nın fiyat hareketi UST’ye olan talep tarafından yönlendiriliyor.” açıklamasını yaptı. Guy, UST talebini artıran faktörlerden birinin stablecoin’in merkeziyetsiz doğası olduğunu söylüyor.

Ekossitemin işlevselliği, altcoin LUNA fiyatını artırabilir

Analist, uzun vadedeTerra (LUNA)’nın Ethereum’dan daha kazançlı bir yatırım olabileceği görüşünde. Terra iki farklı token tarafından desteklenen programlanabilir bir Blockchain. Bunlardan ilki, doların sabitlenmiş TerraUSD. Terra stablecoin, diğer para birimlerine de endekslenebilir. İkincisi ise, volatiliteyi aborbe eden ve her bir stablecoin’i hedef fiyatında tutan bir altcoin olan LUNA’dır. Örneğin, artan talep TerraUSD’yi 1 doların üzerine çıkarsa, ağ token sahiplerini LUNA’yı TerraUSD’ye çevirmeye teşvik edecek, böylece arzı artıracak ve fiyatını düşürecektir. Sistem aynı şekilde ters yönde de çalışıyor.
Ayrıca dikkat çekici olan diğer bir özellik var. Terra, kendisi yüksek verimli bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması olan Tendermint protokolü tarafından desteklenen Cosmos üzerine inşa edilmiştir. Bu amaçla Terra, işlemleri iki saniyede tamamlarken saniyede 10 bin işleme (TPS) ölçeklenebilir. Karşılaştırıldığında, Ethereum 30 TPS’ye kadar işleyebilir ve işlemleri tamamlamak için en az bir dakika gerektirir. Bu düşük verim, ağdaki ücretlerin son yıllarda keskin bir şekilde artmasına neden oldu.Analiste göre altcoin LUNA’ya yatırım yapmak için somut nedenler var. Terra’nın verimi, onu merkeziyetsiz finans (DeFi) yatırımcıları arasında popüler hale getirdi. Aslında Terra, Blockchain’e 15,9 milyar dolarlık yatırımla ikinci en büyük DeFi ekosistemidir (Ethereum’un arkasında). Tabii ki, Terra bir dizi ilginç ürüne güç veriyor, ancak özellikle uzun vadede etkili  olabilecek iki ürüne göz atalım.
Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *