«
Ethereummmm

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Dogecoin’de uygulanmasını görmek istediği bazı umut verici fikirleri açıkladı. Buterin, Kripto Hedge Fonu Three Arrows Capital’in CEO’su Zhu Su’nun DOGE’nin ne gibi gelişmeler görmek isteyeceği sorusuna yanıt olarak, Memecoin’in, Ethereum’un yaptığı gibi bir proof-of-work’ten (PoW) proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçebileceğini umduğunu söylüyor. Zhu Su, soruyu Buterin’in, Twitter’da Bana İstediğini Sor (Ask-Me-Anything – AMA) özelliğini başlatmasının ardından sordu.

“Umarım DOGE yakında PoS’a geçebilir, belki de Ethereum kodunu kullanarak…”

Ethereum kurucu ortağı ayrıca DOGE’nin enflasyonist bir kripto para olarak kalmasını umuyor. Şu anda, yılda sadece beş milyar Dogecoin çıkarılabiliyor. Buterin’e göre, yeni Dogecoin arzı, küresel kamu mallarına harcama yapan merkezi olmayan özerk bir organizasyonda (DAO) saklanmalıdır.

“Umarım yıllık 5 milyar PoW ihraçlarını iptal etmezler, bunun yerine küresel kamu mallarını finanse eden bir tür DAO’ya koyarlar. Dogecoin’in açgözlü olmayan sağlıklı değerler sistemine çok uygun.”

Buterin, para teorisiyle ilgili bir soruya verdiği yanıtta, UoA (hesap birimi) istikrarının uzun vadeli geleceğini düşündüğünü söyledi. Buterin, Bitcoin (BTC) veya Ethereum’un (ETH) kripto para birimleri geniş çapta benimsendikten sonra bile volatil kalmasının büyük bir şans olduğunu söylüyor. Sonuç olarak, stabilcoin’lere süresiz olarak ihtiyaç duyulabileceğini söyledi.

“Bazı insanlar stabilcoin’lerin tamamen geçiş teknolojisi olduğunu ve hiperkriptolama sonrası BTC veya ETH’nin istikrarlı olacağını düşünüyor. Bunun yanlış olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum ve hiperkriptolama sonrası bile açık sabit paralara ihtiyacımız olacak.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *