«
Ethereum-Kırmızı-Alarm

JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou, yakın tarihte paylaştığı bir araştırma notunda, Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki hakimiyetini kaybetmeye devam edeceğini öngördü. Ethereum 2.0’ın en çok beklenilen ana özelliklerindenbirisi olan Sharding, ağın ölçeklenebilirliğini artırmak için bağımsız parçalara bölünmesini sağlar.

Bununla birlikte, parça zinciri aşamasının yalnızca 2023’te başlaması beklendiğinden Panigirtzoglou, mevcut liderin o zamana kadar pazarın geri kalanına yetişmesinin çok geç olacağına inanıyor.

Eth Baybilen Kripto Haber

Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) pazarındaki payı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı bir şekilde küçüldü. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum hakimiyeti geçen Ocak ayında %97’den fazlaydı, ancak DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerdeki payı, Terra, Binance Smart Chain, Avalanche ve Solana gibi rakiplerin hızlı büyümesi nedeniyle şimdi sadece %63’e düştü.

Panigirtzoglou’ya göre Ethereum’un diğer blok zincirlerine böyle fırsat vermesi, Ethereum blok zinciri için oldukça endişe verici olduğunu söyledi. Ethereum ağı, DeFi topluluğunun büyük bir kısmı için ağı kullanamaz hale getiren büyük komisyon ücretleri ile mücadele etmeye devam ediyor. 2021 yılı fiyatı %396 yükselen ETH için önemli bir yıldı ancak JPMorgan, ağ rekabet görmeye devam ederken, ikinci en büyük kripto para biriminin 2022’de düşüş eğilimine girebileceğini tahmin ediyor.

 

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *