«
Ethereum

Kripto para analisti ve YouTuber Lark Davis, Ethereum’un (ETH) beş haneli bir fiyata ulaşma yolunda yüzde 190’lık bir ralli için hazır olduğunu söylüyor. YouTube’da 431.000 aboneye sahip olan ünlü analist Lark Davis, yeni bir videosunda, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının temel faktörlere bağlı olarak 10.000 doların üzerine çıkmaya hazırlandığını söyledi.

Davis, Ethereum’un fiyatının iki katından fazla olmasının nedenlerinden birinin borsalardaki arzının düşmesi olduğunu söylüyor.

Ünlü analiste göre, borsalarda lider akıllı sözleşme platformunun arzı, sahipleri Ethereum’larını merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitledikleri veya ETH’lerini değiştirilemez tokenler (NFT’ler) satın almak için kullandıkları için geçen yıla göre borsadaki arzı güçlü bir düşüş eğiliminde.

“Tedarik mekaniği olduğu gibi çalıştığı için, Ethereum arz krizinin fiyatı ciddi bir şekilde yükseltmesi an meselesi.”

Davis ayrıca, blok zinciri bilgi platformu Intotheblock’un kripto borsalarından çıkan net Ethereum miktarının son zamanlarda yeni bir rekor seviyeye ulaştığını belirten bir tweet’ine de değiniyor.

“Borsalardan dışarı aktarılan Ethereum net miktarı yeni bir rekora ulaştı. 1.2 Milyar doların üzerinde Ethereum dün merkezi borsalardan dışarı aktarıldı. Bu sayıda insanın aklını başından alır.”

Kripto analisti, daha önce bir milyar doları aşan ETH’nin  merkezi borsalardan ayrıldığında, ikinci en büyük kriptonun fiyatının yaklaşık dört hafta içinde çift haneli yüzde puanları arttığını ekledi.

“Ve ilginç olan, IntoTheBlock’un işaret ettiği gibi, bir milyar dolar veya daha fazla Ethereum merkezi borsalardan ayrıldığında, Ethereum 30 gün içinde yüzde 60 arttı.”

Davis ayrıca, ETH’nin arzının büyük bir kısmının son 90 gün içinde hareket etmediğini gösteren blok zinciri analitik firması Glassnode tarafından yapılan araştırmadan alıntı yaptığını söyledi.

“Ethereum arzının yüzde 87’si üç ay veya daha uzun süredir zincirde hareket etmedi. Arzın yüzde 87’si! Bu delilik”

Kripto analisti, hareket eksikliğinin, ETH sahiplerinin diğer faktörlerin yanı sıra ETH işlem ücretlerinin yakılması nedeniyle daha ​​yüksek fiyatlar beklediğinin bir göstergesi olduğunu söylüyor.

“İnsanlar daha yüksek fiyatlar için tutuyorlar, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında satmıyorlar. Yeni bir tüm zamanların zirvesinin geleceğini biliyorlar. Fiyat keşfinin geleceğini biliyorlar. Şu anda Ethereum ile ekonomik olarak neler olduğunu izliyor ve görüyorlar. Örneğin şu anda Ethereum’un ne kadar yakıldığını görüyorlar…

Şu anda 1,1 milyar dolar değerinde ETH yakıldı – bu videoyu kaydederken 309.500 ETH.”

Davis ayrıca, 2. katman protokolleri olarak bilinen ölçeklendirme çözümlerinin çoğalmasının, Ethereum’a olan talebi artırdığı için ikinci en büyük kripto varlığı için yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyor.

“Ayrıca şimdi Ethereum katman-2’lerinin kalktığını görüyoruz. Ethereum katman-2’yi kullanmak için Ethereum’a sahip olmanız gerekir. Sade ve basit. Ethereum katman-2’deki gaz ücretlerini ödemek için ETH’ye sahip olmanız gerekiyor. ”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *