«
Ethereum

Popüler kripto YouTube kanalı InvestAnswers’ın sunucusu ve analist, Ethereum (ETH)’un rakibi olabilecek projeleri ele aldığı son videosunda, altcoin projelerinden bahsetti.

Ethereum baskın güç olmaya devam edebilecek mi?

Bir soru-cevap oturumunda, finansal eğitim ve kripto YouTube kanalı InvestAnswers, 401 bin abonesine Ethereum’un, tüm rakiplerin mücadele etmesi gereken ‘’baskın güç’’ olmaya devam ettiğinden şüphe duymadığını söyledi. Analist, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Terra (LUNA) ve akıllı sözleşme platformu Solana (SOL)’nın, Ethereum’un en önemli rakipleri olduğunu ve ETH alternatifleri listesinin başında geldiğini söyledi ve şunları ekledi:

”Benzersiz satış teklifi, artı ekip, artı teknoloji ve topluluk olan USP’ye baktığınızda, Luna ve Solana kazanıyor… Saydığım bu dört özellik, altcoin projelerini değerlendirmenin anahtarıdır.”

 

InvestAnswers sunucusu, Ethereum ile rekabette, kripto para projelerini çevreleyen teşvikler ve kazandıkları ivmelerin de önemli olduğundan bahsetti. Analist, Katman 1 akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) ile birlikte kurumsal DeFi platformu Fantom’un (FTM)’un da bu kriterleri karşıladığını söyledi ve açıklamalarına şunları ekledi:

”Takip edilebilecek diğer iki proje, Avalanche ve Fantom. Bu altcoin projeleri, teşvikler ve yakaladıları ivme nedeniyle öne pana çıkıyorlar. Kripto tamamen yakalanan ivme ile ilgilidir. Sıcaklığı takip etmelisin… Fantom, ivme kazandıran teşviklere sahiptir.”

 

Rakip olabilecek olası altcoin projeleri

Ünlü YouTube fenomeni ve analist, çok zincirli ölçeklendirme çözümü Polygon’a (MATIC) ve Binance Coin (BNB) tarafından desteklenen Binance Smart Chain’den de bahsetti. Analist, bu Ethereum rakiplerinin, farklı nedenlerle, yarışta geri kalabileceğini düşünüyor. Analist Polygon ve BSC hakkında şunları söyledi:

 

”Polygon’un tehdit altında olduğunu düşünebiliriz. Sadece balina konsantrasyonunun bu düşünceyi nasıl beslediği ve bir dereceye kadar desteklediği şaşırtıcı bir gerçek. Aynı tehdit Binance Smart Chain için de geçerli. BSC çok merkezi olduğu için yarıştan çekilme ihtimali çok yüksek.”

 

Analistin Ethereum   rakipleri listesinde son sırada ise ‘’joker olarak tanımladığı altcoin projeleri var. Zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot (DOT) ve ölçeklenebilir merkezi olmayan blockchain platformu Cardano (ADA). Analist Cardano ve Polkadot için şunları söyledi:

 

”Sırada joker karakterli altoin’ler var, Polkadot ve Cardano. Her ikisi de son 12 ayda oldukça kötü performanslar sergiledi. Cardano bugün biraz hareket etti, bu harika ama umarım üç dolara çabucak ulaşır.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *