«
Ethereum

En büyük altcoin kısa vadede hangi rakamı hedefliyor? Ethereum 4.000 doları yakın zamanda aşabilecek mi? 21 aylık bir EMA dahil olmak üzere çoklu destek seviyelerinin bir kombinasyonu, ETH fiyatının yerel dip seviyesinden yaklaşık %30 oranında toparlanmasına yardımcı oldu. ETH fiyatının güncel görünümünü ele alıyoruz.

Ethereum (ETH)

Analist Wolf tarafından paylaşılan teknik bir kuruluma göre, Ethereum‘un yerel tokeni ETH, devam eden toparlanma hareketine 4.000 dolara doğru devam etmeye hazır görünüyor. Analist, Ethereum’un 2.160 dolardan yaptığı %30’luk sıçramayı ele aldı.

Bu fiyat tabanları, 21 aylık üssel hareketli ortalamayı (EMA), 1.716 dolarlık düşük dalgalanmadan 4.772 dolarlık yüksek dalgalanmaya çizilen bir Fibonacci geri çekilme grafiğinin 0.786 Fib seviyesini ve yükselen bir üçgen modelinin alt sınırını içeriyordu.

Wolf, üçlü destek senaryosunun ETH fiyatını 3.330 dolara itebileceğini belirtti. Bunu yaparken, birleşme, ters baş-omuzlar (IH&S) olarak adlandırılan klasik bir yükseliş tersine dönüş formasyonuna işaret ediyor.

“Mükemmel” bir senaryoda, IH&S boyun çizgisinin üzerindeki bir kırılma, ETH fiyatını boyun çizgisi ile baş arasındaki maksimum mesafe kadar yükseğe çıkarabilir. Bu, ETH fiyatının 4.000 dolara ulaşacağını gösterir.

Ancak ETH, 3.000 dolara kadar olan süreçte reddedilirse, yükselen üçgen desteğine doğru bir geri çekilme yaşayabilir.

Ethereum (ETH) Güncel Fiyat Görünümü

Kasım 2021’de ulaştığı 4.850 dolar zirvesinden sonra başlayan daha geniş bir düzeltme fiyatı %55 oranında aşağıya çekmişti. Yakın zamanda 2.159 doları gören fiyat mevcut bölgeye ulaşmak için %30 artış gösterdi. Geri çekilme, Ethereum’un genel düşüş trendinde geçici bir mola olarak yorumlanabilir.

Sonuç olarak, aşağıdaki grafikte gösterilen bir “ayı bayrağı” kurulumuna göre fiyatı hala düşebilir ve aşağı yönlü beklenti 2.000 dolar civarındadır.

Glassnode verileri, tüm borsalardaki Ethereum dengesinin Aralık 2021’in başından beri ETH’nin fiyat düşüşleriyle aynı zamana denk geldiğini gösteriyor. Borsalar tarafından tutulan artan sayıda ETH, yatırımcıların bunları diğer varlıklar için satma olasılığını artırıyor. Özellikle, borsaların rezervlerindeki ETH sayısındaki bir yıllık düşüş, ETH fiyatının 730 dolardan 4.800 doların üzerine çıkmasıyla aynı zamana denk geldi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *