«
Ethereum

Ethereum Nedir Baybilen Kripto Haber

Ünlü sunucu Kevin O’Leary, zayıf ölçeklenebilirliğini hedef alarak Ethereum’a eleştirilerde bulundu.

“Shark Tank” programının yardımcı sunucusu Kevin O’leary,  CNBC’deki son programı sırasında Ethereum’u eleştirdi ve ikinci en büyük blok zincirinin ölçeklendirme sorunlarına işaret etti. O’leary, rakip blok zincirlerinin, Ethereum hakimiyetine meydan okuyacağını tahmin ediyor.

Son zamanlarda Cardano, Solana ve Polkadot gibi şirketler zorlu Ethereum rakipleri olarak ortaya çıktı. O’Leary ayrıca, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü konusunda iyimser olduğunu belirterek, sektörün en büyük iki kripto para biriminden çok daha geniş olduğunu da sözlerine ekledi.

“Bir kullanıcı olarak Ethereum’u çok yavaş buluyorum. Ve böylece, ortaya çıkacak başka zincirler olacak.”

Kurumsal para geliyor

O’Leary, kripto para birimlerinin henüz kurumsal bir varlık olarak görülmediğini iddia etti. İş adamı, önde gelen kripto para biriminin sonunda bu statüye kavuşacağına inanıyor. Ancak, uyumluluğun önemini vurgulayarak düzenleyici netlik olması gerektiğini söyledi.

“Düzenleyici uygun olmadığını söylerse kriptoya karışmak istemiyorum. Ofsayt olmayı göze alamam. Uyumsuz olmayı göze alamam.”

Trilyon dolarlık fırsat

“Shark Tank” sunucusu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu borsada işlem gören bir fona yeşil ışık yaktığı takdirde Bitcoin piyasasına bir trilyon doların daha akacağını tahmin ediyor.

”1 trilyon dolar değerinde Bitcoin alımı olacağını düşünürdüm. Ve henüz buna sahip değiliz, ama bu fırsat.”

Bloomberg’den Eric Balchunas, SEC’in, Kasım ayında bir ETF’yi onaylamasının muhtemel olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *