«
Bali̇na

Geçtiğimiz hafta kripto piyasasında ApeCoin rüzgarı esti. Piyasaya sürülmesinden kısa süre sonra ApeCoin (APE) fiyatı token başına 39,40 dolara yükselerek piyasanın en değerli 50 kripto varlığı arasına girdi. Bored Ape Yacht Club tarafından piyasaya sürülen bu ERC20 tokeni Ethereum balinalarının da gözdesi olmuş durumda. ApeCoin (APE), son 24 saat içinde Ethereum balinaları tarafından en çok işlem gören token haline geldi. APE, büyük kripto borsaları Best’te listelendikten sadece 6 gün sonra 36.500’den fazla cüzdan sahibine ulaştı.

APE Coin, BAYC ekosisteminin kendi yerel tokenidir. BAYC’nin ana şirketi Yuga Labs, 2022’nin sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen “Otherside” oyunu gibi yeni ürün ve araçlar geliştirmeye devam ediyor. NFT piyasasının büyüklüğü ve bugüne kadar ki gelişimi dikkate alınırsa APE daha fazla yatırımcıyı sevindirebilir.

Yuga Labs, sosyal medyada da oldukça popüler. Bu popülaritesi tüm zamanların en ikonik NFT koleksiyonlarınının sahibi olmasını sağladı. ApeCoin’de kısa süre içerisinde sosyal medyada büyük bir kitleye ulaştı. Şubat 2022’de kurulan platformun Twitter takipçisi şimdiden 226 bine ulaştı.

Ayrıca, ücretsiz oyunların geliştirilmesi ve dağıtımında uzmanlaşmış bir yazılım şirketi olan Animoca Brands, BAYC ile birlikte geliştirilmekte olan gizli bir proje için ApeCoin’in benimsendiğini duyurdu. Bu gelişme de APE için oldukça önemli.

APE, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 13 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri 3,606 milyar dolara ulaşan kripto para bu değer ile piyasanın en değerli 41’inci varlığı olmuş durumda. APE’nin son 24 saatteki hacmi 1,030 miilyar dolar.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *