«
Eth-Yukseliyor

Bugün Ethereum, daha sonra “Frontier” olarak adlandırılan piyasaya sürülmesinden bu yana altıncı yılını kutluyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, geliştiriciler sistemi güncellemeye çalışırken lansmanını kutluyor.

Tam olarak 30 Temmuz 2015, Ethereum platformunu ve teknolojisini geliştiriyor. Şimdi NFT’ler, DAO’lar ve DeFi için bir merkez haline geldi. Sonuç olarak, geliştiriciler şimdiye kadar onu yükseltmek için çok çalışıyorlar.

Ethereum, şüphesiz diğer birçok protokol tarafından kullanılmaktadır. Sert bir çataldan geçen ve 278 milyar dolarlık bir piyasa değeri oluşturan inanılmaz bir platform haline geldi.

Bu yıl dönümü, yakında 2.0 ile değiştirileceği için Ethereum 1.0 ile son yıl dönümü gibi görünüyor. Ethereum 2.0, 2022’nin başlarında planlanan daha hızlı, daha enerji verimli bir modeldir. ETH Ağı başarıya ayak uydurmak için mücadele ederken yükseltme giderek daha gerekli hale geliyor.

Hatırlanabilir, geçen yaz DeFi uygulamaları gölgelerde birkaç yıl sonra patladı. Aslında, 60 milyar doların üzerinde varlık ETH tabanlı DeFi protokollerine bağlandı ve bu sayı geçen yıl ile aynı 4 milyar doların altındaydı. Ancak, saniyede yalnızca 15 işlemi (TPS) işlemek üzere tasarlanan ağ için birçok sorun yarattı.

Ayrıca, diğer protokoller için blok zincirindeki akıllı sözleşmelerin sürekli kullanımı, hoş karşılanırken ağı yavaşlattı ve ardından ücretlerini artırdı. Böylece, Ethereum’da NFT’lerin tanıtımı. Bu yıl NFT’ler birçok kişinin ilgisini çekti.

NFT’nin satış hacimleri, çoğu Ethereum’dan geçtiği yılın ilk yarısında 2,5 milyar dolara ulaştı. Başka bir kayda göre, Merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) bir yeniden canlanma yaşadı. İnsanların protokoller ve belirteçleri kullanan diğer organizasyon türleri için karar verme sürecine katılmalarına izin verir.

ETH şu anda son 24 saatte %2,25 kazançla 2346,22 dolardan işlem görüyor. Akıllı sözleşme platformunun öncüsü olarak bilinen şirket, önemli bir dönüm noktasına ulaştı ve halen tüm işini geliştirmek için çabalıyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *