«
Eth-Burn

Ethereum 432 Milyon Dolarlık ETH Yaktı — Yakılan Ether 2.000 Orta Ölçekli Ev Satın Alabilir

Yaklaşık 25 gün önce, Ethereum blok zinciri Londra sert çatalını uyguladı ve kural setine bir dizi özellik eklendi. En çok beklenen değişikliklerden biri, kripto paranın bir kısmını yakarak kripto varlığının eter deflasyonist olmasını sağlayan EIP-1559’du. 5 Ağustos’tan bu yana 432 milyon doların üzerinde eter yakıldı ve bu yazı yazılırken 136.606 eter yakıldı.

432 Milyon Dolardan Fazla Ethereum Yakıldı
Ethereum (ETH) blok zinciri, piyasa değerlemesi açısından en değerli ikinci kripto piyasasıdır. Kripto ekonomisindeki tüm madeni paraların 2,14 trilyon dolarlık piyasa değeri dışında, ethereum’un genel piyasa değeri 374 milyar dolar veya tüm kripto ekonomisinin %17,5’i.

25 gün önce, ETH başarılı bir Londra yükseltmesi gördü ve ether bu ay %29.7 değer kazandı. Bununla birlikte, Ethereum zinciri, geçen hafta, zincirin bölünmesi ve eter gazı ücretlerinin her hafta iki katına çıkmasıyla bir hıçkırık yaşadı.

Ethburned Baybilen Kripto Haber

EIP-1559 özelliği, ağın, ağda bulunan her blok için bir taban ücret getiren farklı bir işlem fiyatlandırma mekanizması izlemesini sağlar. Esasen, ücretlerin geri kalanı yakılır ve insanlar zamanla bunun dolaşımdaki genel ethereum arzını önemli ölçüde azaltacağını varsayar. Yazma sırasında, Ethereum ağı mevcut ether döviz kurlarını kullanarak 432.200,652 dolar değerinde yaklaşık 136.606 ether yaktı.

400 Milyon Dolarlık Bir Spor Takımı, 2.000 Ev, Dünyanın En Pahalı 10 Spor Arabasını Satın Alabilir
Yakılan ether miktarını bir perspektife oturtmak için 400 milyon dolar, NBA veya NFL’deki bütün bir spor takımını ve bir düzine NHL takımını satın alabilir. 400 milyon dolar bir uzay yolculuğu satın alabilir ve aynı zamanda dünyanın en pahalı on otomobilini satın alabilir.

400 milyon doları olan bir kişi, ev başına 200 bin dolara 2.000 orta boy ev satın alabilir. Yükseltmeden bu yana yakılan 135K ethere ek olarak, ekosistemin en büyük ETH brülörleri olan Opensea ve Uniswap gibi çok sayıda Ethereum uyumlu platform var.

Fungible olmayan token (NFT) pazarı Opensea, 2.2 milyon ether işlemi ve yakılan 21.105 ether ile bugüne kadar yakılan en fazla ethereum’u yönetiyor. Dune Analytics’ten alınan istatistikler, “eter transferlerinin” 10 milyon transferle ikinci en büyük yanan varlığı oluşturduğunu ancak yalnızca 10.845 ETH yakıldığını gösteriyor.

Opensea ve ether transferlerini Uniswap V2, Tether, Axie Infinity, Uniswap V3, Metamask ve USDC stablecoin projesi gibi platformlar takip ediyor. Opensea sicili, 1inch, Sushiswap ve MEV botu da 5 Ağustos’tan bu yana önemli miktarda ether yaktı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *