«
Eth-Yukseliyor

Bir kriptonun yükseltmelerden geçmesi nadir değildir. Aslında, çoğu ağ düzenli olarak şu veya bu şekilde yükseltmeler yapar. Genellikle, tezler sadece küçük hata düzeltmeleri ve benzerleridir. Diğerleri, 2018’in sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana iki büyük yükseltme yapan Uniswap (CCC:UNI-USD) gibi yarı düzenli olarak daha büyük yükseltmeler yapıyor.

Ancak, Ethereum’un (CCC:ETH-USD) yeni yükseltmesi farklı hissettiriyor. Londra hard forku, ağın başlangıcından bu yana Ethereum kripto haberlerinin en büyük parçalarından biridir.

Bir Ethereum (ETH) belirtecinin madenciliğinin konsept görüntüsü.
Kaynak: Shutterstock
Ağ kullanımdayken Ethereum 2.0 revizyonu şu anda gerçekleşiyor. İddialı yeni yükseltme, tartışmalı olduğu kadar sağlam.

İşte bu konuda bilmeniz gerekenler.

Ethereum Kripto Haberleri: Londra Sert Çatalı, Yeni Kanıt Algoritması, Yakılan Paralar Görüyor
Ethereum 2.0 yükseltmesi, Londra sert çatalıyla gerçekleşiyor. Sert çatal, zincirin farklı bir yola saptığı blok zincirinde bir yerdir. Bu hard fork bugün saat 8:30 civarında EST’de yayınlandı.
Fork’tan kaynaklanan en büyük değişikliklerden biri, Ethereum’un iş kanıtından hisse kanıtına geçişi olacaktır. Eski prova algoritması, yüksek güç tüketimi nedeniyle geçmişte eleştirilere hedef oldu. Proof-of-stake, ağın işlemleri gerçekleştirmek için daha az enerjiye güvenmesini sağlayacaktır.

Bir diğer önemli özellik ise ücret piyasası olacaktır. Daha önce bir algoritmanın ağdaki işlem ücretlerinin fiyatlarını belirlediği yerde, ücret piyasası, gaz ücretlerini fiyat açısından daha istikrarlı hale getirecek şekilde işlemlere öncelik verecektir.

Belki de en tartışmalı olanı, ağın madencilerin işlemlerden elde edilen ekstra geliri kaybettiğini görecek olan jetonları yakma planıdır.
Daha önce, madencilerin ağdaki işlemleri ETH bitleriyle yönetmeleri için ödüllendirildikleri yerde, işlemlerden kalan tüm ekstra ETH’ler bir yanma adresine gönderilecek.
Ethereum jetonlarının miktarında belirlenmiş bir sınır yoktur ve bu, ETH jetonunun değerini oluşturmaya çalışırken büyük bir engel oluşturur. Bu yeni yakma işleviyle, arz daha yavaş büyüyecek ve fiyatların yükselmesine yardımcı olacaktır.

Blockchain etki alanı platformu Unstoppable Domains’in CEO’su Matthew Gould, yükseltmenin bu yönünü en değerlilerinden biri olarak nitelendiriyor. Gould, “Ethereum London yükseltmesiyle ilgili en heyecan verici şey, ETH fiyatı için harika ve spekülatörler için büyük bir kazanç olan Ethereum’u yakmasıdır” diyor.
Sonuç olarak, madenciler bu geliri kaybetmekten hoşlanmayabilirler, ancak yine de kişinin cüzdanının değerini inşa etmek eninde sonunda iyi olacaktır.
Aslında, bu sabahki hard fork’tan bu yana ETH değer olarak %4 değer kazandı.

Aynı şekilde, madenciler de hard fork’a giden günlerde gelir elde ediyor. En büyük beş Ethereum madencilik havuzu, yedi günlük bir süre içinde toplu olarak 192 milyon dolardan fazla para kazandı.

Yayınlandığı tarihte, Brenden Rearick’in bu makalede bahsedilen menkul kıymetlerde (doğrudan veya dolaylı olarak) herhangi bir pozisyonu yoktu. Bu makalede ifade edilen görüşler yazara aittir ve InvestorPlace.com Yayıncılık Yönergelerine tabidir.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *