«
Coinbase-Direktor

9 Ağustos 2021 – Coinbase başkan yardımcısı Brett Redfearn, dört ay görev yaptıktan sonra istifa etti. Redfearn daha önce ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) direktörüydü.

30 Mart’ta Coinbase’in Redfearn’in şirketin bir parçası olacağını mutlu bir şekilde duyurduğu hatırlanabilir. Bu, Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesinden önceki haftaydı.

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto borsasıdır. Şirket, dijital para birimlerini 56 milyondan fazla kullanıcısı ile popüler hale getirmede büyük rol oynadı.

Wall Street Journal’a göre Redfearn, odağını dijital varlıklardan uzaklaştırmaya karar verdi. Bu dijital varlık menkul kıymetleri, geleneksel hisse senetleri ve tahviller gibi ABD yasalarına göre menkul kıymetlerin yasal tanımına giren kripto jetonlarıdır.

Ek olarak, eski Coinbase başkan yardımcısı, SEC tarafından bir emtia olarak sınıflandırıldığı için Bitcoin gibi diğer kripto tokenlerinden uzak durmaya çalışıyor olabilir.

Redfearn, Coinbase’in sermaye piyasaları grubunun başkanı olarak çalışıyordu. Aslında, bu yıl şirketin en önde gelen çalışanları arasında yer aldı. Temmuz 2021 sonunda şirketten istifa etti.

Öte yandan, küresel döviz borsalarının finans kuruluşlarından diğer yöneticiler de birbiri ardına istifa ediyor. Bir örnek, ABD Para Komisyonu’nun (OCC) eski başkanı Brian Brooks’tur. Ayrıca Binance US CEO’su olarak 4 ay sonra istifa etti.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *