«
Elon-Musk

Dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk, Twitter üzerinden takipçileri için kritik bir oylama gerçekleştirdi. Bir süredir Twitter’ın ifade özgürlüğünü kısıtladığından şikayetçi olan Musk, ifade özgürlüğünün demokrasiler için gerekli olduğunu söylüyor.

“Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?” başlığı altından yeni bir oylama başlatan Musk, bu oylamanın sonuçlarının ise önemli olacağını belirtiyor.

Yaptığı oylamada ise %70 oranında hayır oyu çıkarken sadece %30 oranında evet oyu çıkmış durumda. Bu anket sonucuna göre ise Elon Musk‘ın ilerleyen günlerde kendi sosyal medya platformunu kullanıma açması bekleniyor.

Birçok yatımcı evet oyu veren takipçilere tepkilerini göstermeye başladı. “Twitter özgür bir platform ise Donald Trump’ı neden yasaklı?” şeklinde sorular soran yatırımcılar, Twitter’ın özgür bir platform olmadığını savunuyor.

Elon Musk’ın Sosyal Medya Platformunda, DOGE’mi Kullanılacak?

Kripto piyasasının en büyük meme coini olan DOGE, son günlerde yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Dogecoin‘in en büyük destekçisi olan Elon Musk ise yeni kuracağı sosyal medya platformunda Dogecoin‘i kullanması bekleniyor.

Nasıl bir platform olacağı halen kesinleşmemiş olsa da, Twitter’dan çok daha özgür bir platform olması bekleniyor.

Platform’un ne zaman çıkacağı konusunda belirsizlik sürerken, bu yeni platformun Dogecoin’in yükseliş yaşamasına olanak sağlayacağı bekleniyor.

Haberimizin yazıldığı esnada 0.1415 dolar seviyelerinde bulunan ünlü meme coin, bugün itibariyle %4’lük bir oranda yükseliş yaşadı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *