Elon Musk Abilik Yaptı Bitcoin'i Affetti - Bay Bilen Kripto Haber

Elon Musk Abilik Yaptı Bitcoin’i Affetti

0
Elon Btc Bay Bilen Kripto Haber
Share

ABD’li elektirikli otomobil üreticisi Tesla’nın yöneticisi olan Elon Musk, Bitcoin’i yeniden ödeme türü olarak kabul edebileceğini söyledi. Dünyaca bilinen Tesla’nın üst yöneticisi Elon Musk, Mayıs ayında Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda çevresel endişelerini gerekçe göstererek Tesla’nın araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurmuştu.

Elon Musk Bay Bilen Kripto Haber

Elon Musk, katıldığı bir konferansta Tesla ve SpaceX’in Bitcoin yatırımının yanı sıra kendisinin de bireysel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin alıp bunlara yatırım yaptığını söylemişti. Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enreji kaynaklarına çok fazla geçiş olduğunu belirterek, özellikle Çin’de kullanılmakta olan bir grup kömür santralinin kapatıldığını anlattı.

Ünlü İş Adamı Elon Musk, ”Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla %50 veya üzerinde olduğunu vebu oranı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum. Eğer öyleyse, Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek.” değerlendirmesinde bulundu.