«
Elon-Btc

ABD’li elektirikli otomobil üreticisi Tesla’nın yöneticisi olan Elon Musk, Bitcoin’i yeniden ödeme türü olarak kabul edebileceğini söyledi. Dünyaca bilinen Tesla’nın üst yöneticisi Elon Musk, Mayıs ayında Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda çevresel endişelerini gerekçe göstererek Tesla’nın araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurmuştu.

Elon Musk Baybilen Kripto Haber

Elon Musk, katıldığı bir konferansta Tesla ve SpaceX’in Bitcoin yatırımının yanı sıra kendisinin de bireysel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin alıp bunlara yatırım yaptığını söylemişti. Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enreji kaynaklarına çok fazla geçiş olduğunu belirterek, özellikle Çin’de kullanılmakta olan bir grup kömür santralinin kapatıldığını anlattı.

Ünlü İş Adamı Elon Musk, ”Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla %50 veya üzerinde olduğunu vebu oranı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum. Eğer öyleyse, Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

 

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *