«
Bitcoin-Atm

El Salvador, Başkan Nayib Bukele ülkenin Bitcoin’i benimseme hedefini açıkladığında dünyayı şaşırttı. Bukele bunu geçen Haziran 2021’de duyurdu ve kaynaklar 7 Eylül’de yakında yürürlüğe gireceğini söylüyor.

Ülke buna hazırlanırken Bukele, El Salvador’un şu anda 200 Bitcoin ATM’si kurduğunu söylüyor. Buna ek olarak, 50 banka şubesi de Bitcoin’in benimsenmesini destekleyecek şekilde ayarlanıyor.

Ayrıca, tüm bu hazırlıklar hükümetin kripto para uygulaması Chivo ile uyumludur. Chivo, hem vatandaşlar hem de turistler için kullanılabilen bir dijital para cüzdanıdır. Raporlar, Chivo’yu indirenlerin Bitcoin olarak 30 dolar alacağını söylüyor. Bununla uygulama, kullanıcıların Bitcoin’lerini ABD dolarına dönüştürmelerine de izin verecek.

Yine de Bukelele, tweetinde ülkenin kimseyi Bitcoin kullanmaya zorlamayacağını yineledi.

El Salvador, Bitcoin Yasasına sahip ilk ülkedir. Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kullanan ilk ülkedir. Bukele, bu yasanın gerekçelerinden birinin “havale gönderenlere yardım etmek” olduğunu belirtiyor. Ayrıca, finansal katılım ve ekonomik büyüme, El Salvador’un Bitcoin’i ilk etapta benimsemesinin nedenleridir.

Ancak, Uluslararası Para Fonu ve Bank of America gibi bazı uluslararası kuruluşlar ve büyük bankalar endişelerini dile getiriyor. Ancak Bukele, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i savunmaya devam ediyor.

7 Eylül’de dünya, El Salvador’un rotasını nasıl değiştireceğini ve belki de diğer ülkeleri de Bitcoin’i benimsemeye yönlendireceğini görecek.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *