«
Dvision-Network

3D VR akış platformu Dvision Network, Metaverse’ini beş önde gelen blok zincirinde başlatmak için Enjin ile el ele verdi. Bununla Dvision, Ethereum, Binance Smart Chain, Efinity, Polkadot ve Enjin’in karbon negatif JumpNet ağında çalışan ilk Metaverse olacak.

Başlangıçta Ethereum üzerine inşa edilmiş ve BSC’ye daha da köprülenmiş olan Dvision Network, çok zincirli bir platform olarak yeni kriterler oluşturmak için Enjin ile birlikte çalışacak. Enjin, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir blok zinciri sistemleri geliştirmek için tek durak noktasıdır. NFT’leri oluşturmak, entegre etmek, ticaret yapmak ve dağıtmak için kapsamlı ürün yığını, onu kripto alanında endüstri lideri yapıyor.

Entegrasyon tamamlandıktan sonra Enjin’in API’si, Dvision kullanıcılarının avatarlar, gayrimenkul ve dekor için NFT’leri basmasına ve bunları metaverse karakteri ve dünya yaratıcıları ile birleştirmesine izin verecek. Kullanıcılar, Dvision’ın karakter yaratıcısı ile benzersiz avatar NFT’leri tasarlayabilecek ve bunları tercih ettikleri blok zincirinde basabilecekler. Bunun dışında, Enjin’in köprü ağı, kullanıcıların NFT’lerini blok zincirleri arasında kolayca hareket ettirmeleri için de mevcut olacak. Bu, kullanıcıların ilgili pazarlardan yararlanmalarına izin verirken kolay ve hızlı likiditenin yolunu açacaktır.

Kullanıcılar ayrıca, Dvision’ın meta veri tabanı içinde kendi dünyalarını yaratmalarına izin veren emlak NFT’leri alabilir. Beş blok zincirinden herhangi birinde basılan dekor ve mobilyalar bu özelliklerin içine yerleştirilebilir.

Buna ek olarak Dvision, NFT yaratıcıları ve koleksiyoncuları için çok zincirli bir pazaryerine ev sahipliği yapmayı planlıyor. Bu şekilde kullanıcılar, temel blok zincirinden bağımsız olarak benzersiz kreasyonlarını basabilir ve takas edebilir. Buna daha fazlasını ekleyen platform, kullanıcıların tercih ettikleri blok zincirindeki ikincil pazarlardan da yararlanmalarına izin verecek. Örneğin, Ethereum’da OpenSea’yı veya Binance Smart Chain’de Fangible’ı kullanabilirler.

Dvision Network’ün Metaverse’i, herhangi bir kullanıcının herhangi bir geliştirme ile ilgili uzmanlık olmadan kolayca NFT öğeleri oluşturmasına izin vererek benzersiz bir değer sunar. Bu, Enjin’in birlikte çalışabilirlik özellikleriyle birleştiğinde Metaversal deneyimini bir sonraki seviyeye taşıyacak.

Dvision Network CEO’su Jung Hyun Eom, hareketin önemi hakkında şunları söyledi:

“NFT’lerin kullanılabilirliğinin daha da kolaylaştırılması gerekliliğinin tamamen farkındayız. Sağlandığında, daha önce Ethereum tabanlı NFT’lerde gördüğümüz, öğelerin yaratılmasının ve sahip olunmasının basit oyun içi öğeler için büyük miktarlarda para ödemek zorunda kalan basit oyun oyuncuları için büyük bir maliyet getirdiği resim. Enjin’in yardımıyla, kullanıcıların ücretsiz olarak NFT’ler oluşturmasına ve fiyatına piyasanın karar vermesine izin vereceğiz, ancak ağır gaz ücretlerini değil”

Sanal Gerçeklik geliştirmede öncü olan Dvision, şu anda metaverse kategorisinde (CoinMarketCap sıralamasına göre) 5. sırada yer alıyor ve kullanıcı deneyimini optimize etmede hızlı ilerleme kaydediyor. Yakın zamanda iki aşamalı başarılı bir Açık Beta Testi gerçekleştirdi. Deneme, birçok kullanıcının Dvision Metaverse’e erken erişim sağlamak için katıldığını gördü.

Dvision için, OBT’sinin başarılı bir şekilde tamamlanması, bir dizi heyecan verici gelecek olasılığın başlangıcı oldu. Enjin ile olan işbirliği, NFT alanında dalgalar yaratacaktır.

İleriye dönük olarak, Dvision kendi NFT pazarını başlatmaya hazırlanıyor. Beta sürümü zaten web sitesinde mevcut. Ayrıca, BAAS – Hizmet Olarak Blok Zinciri – olan ve şirketlerin iş amaçları için blok zincir teknolojisinden yararlanmalarını sağlayan Lambda 256 ile işbirliği içinde “Luniverse Partners Day”e ev sahipliği yapacak. Etkinlik, ilk kez metaverse tabanlı bir konferanstır ve Dvision dünyasında gerçekleşecektir. Etkinliğin detayları resmi bloglarında mevcuttur.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *